به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۲۵
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ ساعت ۱۷:۰۹
کد مطلب : ۳۴۴۸۱۰

هشدار نسبت به بحران انسانی در لبنان

هشدار نسبت به بحران انسانی در لبنان
گروه بین الملل: یک مسئول عالی رتبه سازمان ملل در خصوص وضعیت انسانی در لبنان گفت، بحران سیاسی بر همگان در سرتاسر لبنان تاثیر گذاشته است.
 هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل  خاطرنشان کرد، اوضاع اجتماعی و اقتصادی در این کشور به دلیل تاثیر بحران اوکراین وخیم‌تر شده است و این موضوع به طور اساسی باعث افزایش قیمت‌ نان و تهدید امنیت غذایی شده است.نجات رشدی در ادامه افزود: طبق آخرین ارزیابی ما، تا پایان سال جاری میلادی ۲.۲ میلیون تن برای تامین غذا و سایر نیازهای اساسی به حمایت فوری نیاز دارند و این میزان در مقایسه با سال گذشته افزایش ۴۶ درصدی داشته است.هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در لبنان همچنین تصریح کرد، نزدیک به یک سوم نیروی کار در لبنان بیکار هستند و میانگین بیکاری از ۱۱.۴ درصد در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ به ۲۹.۶ درصد در سال ۲۰۲۲ فزایش یافته است.این مسئول سازمان ملل تاکید کرد، حداقل دستمزد ماهانه در لبنان در حال حاضر کمتر از ۲۵ دلار است که منجر به کاهش چشمگیر درآمد و قدرت خرید شده است.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *