به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۰:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ ساعت ۱۷:۲۸
کد مطلب : ۳۴۴۸۲۰

رکورد ۶ ماهه جنگل‌زدایی در برزیل شکسته شد

رکورد ۶ ماهه جنگل‌زدایی در برزیل شکسته شد
گروه جامعه: برزیل رکورد جدید جنگل زدایی در آمازون را طی مدت شش ماه ثبت کرد.به گزارش ایسنا، موسسه ملی تحقیقات فضایی برزیل (INPE) روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که روند جنگل‌ زدایی در جنگلهای آمازون برزیل طی نیمه نخست سال ۲۰۲۲ رکورد جدیدی داشته است.
 
از ابتدای سال، ۳۷۵۰ کیلومتر مربع از بزرگترین جنگل بارانی استوایی جهان از بین رفته که بدترین رقم از زمان شروع ثبت رکوردهای جنگل زدایی در سال ۲۰۱۶ است. فاجعه بارترین رقم قبلی از بین رفتن ۳۶۰۵ کیلومتر مربع پوشش جنگلی بود که سال گذشته ثبت شد. همچنین در آمار جدید شش روز پایانی ماه ژوئن گنجانده نشده است.امسال شاهد بدترین ماه ژوئن طی ۱۵ سال گذشته در بحران آتش سوزی جنگلی بوده ایم. رکوردهای ماهانه نیز در ژانویه و فوریه که جنگل زدایی معمولا کمتر است و در ماه آوریل شکسته شد.

به گزارش ژاپن تودی، تصاویر ماهواره ای موسسه ملی تحقیقات فضایی برزیل طی ماه گذشته بیش از ۲۵۰۰ مورد آتش‌سوزی را در جنگل آمازون شناسایی کردند که بیشترین تعداد از زمان ثبت بیش از ۳۵۰۰ مورد آتش سوزی در ژوئن ۲۰۰۷ است و حاکی از افزایش ۱۱ درصدی نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ است.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *