به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۰:۵۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ ساعت ۱۸:۱۵
کد مطلب : ۳۴۴۸۳۷

درخواست داعش برای حمله به زندان‌ها

درخواست داعش برای حمله به زندان‌ها
گروه بین الملل:  گروه تروریستی داعش با انتشار یادداشتی بلند در سرمقاله رسانه رسمی خود (نشریه النبأ) به حمله به زندان‌ها در عربستان سعودی به دلیل شکنجه زندانیان دعوت کرد.
در این یادداشت آمده است: "مسلمانان در سرزمین حرمین شریفین باید بدانند که برادران‌شان در زندان‌های آل سلول منتظر کمک آنها هستند تا آنها را از عذاب اسارت رها کنند".داعش در این یادداشت به متون دینی مختلف که به جنگ برای آزاد کردن اسرا تشویق می‌کنند استناد کرده است.داعش در ادامه به یکی از عملیات‌هایی که پیشتر توسط عناصر این گروه در عربستان انجام شده بود اشاره کرد؛ عملیاتی که طی آن یک عامل کمربند انتحاری خود را در مقابل یک زندان در عربستان منفجر کرد.این نخستین باری نیست که داعش به حمله به زندان‌ها در عربستان تحریک می‌کند و پیش‌ از این نیز ابوبکر البغدادی، سرکرده اسبق این گروه خواستار چنین اقدامی شده بود.
این درخواست پس از آن صورت گرفت که وزارت کشور عربستان ششم مه ۲۰۱۴ از دستگیری یک تیم ۶۲ نفره مرتبط با داعش خبر داد که قصد طراحی حمله در داخل عربستان را داشتند.


 
برچسب ها: عربستان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *