به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۲۰:۱۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ ساعت ۱۱:۱۸
کد مطلب : ۳۴۴۹۳۰
دو پدیده در بازار ارز

سود ۳ میلیونی از شکاف قیمت دلار آزاد و سهمیه‌‌ای

سود ۳ میلیونی از شکاف قیمت دلار آزاد و سهمیه‌‌ای
گروه اقتصادی: در بازارهای رسمی ارز و سکه صف خرید بود و در بازار آزاد صف فروش. از سوی دیگر بازار به نقطه جوش فروش رسیده است و معامله‌گران آماده کاهش قیمت‌ دلار هستند. در این شرایط آیا سود سه میلیونی شکاف ارز سهمیه‌ای و بازار آزاد پوچ می‌شود؟

هیجانات منفی در بازار ارز و سکه
با بی‌نتییجه ماندن مذاکرات دوحه، هیجان و انتظارات منفی در بازار ارز و سکه بالا رفت. به ادعای معامله‌گران قیمت دلار و سکه به نقطه‌ای برگشت که هنوز خبر مذاکرات دوحه نرسیده بود، به قول برخی معامله‌گران همه چیز سرخط.

صف خرید برای سکه رفاه
بنا به گزارش اکوایران، روز گذشته سکه رفاه صبح با نرخ ۱۴ میلیون و ۵۲۷ هزار تومان باز شد و در این قیمت صف خرید داشت و با رشد تقریبا ۷۰۰ هزار تومانی به ۱۵ میلیون و ۲۴۰ رسید.

فاصله بین قیمت دلار سهمیه‌ای و آزاد چند؟
اتفاق مهم بازار دلار آزاد در روز شنبه، فاصله بالای قیمت خرید و فروش بود. دلیل این اختلاف را هم معامله‌گران می‌گویند بازار هنوز درخصوص صعودی بودن روند مطمئن نیست و نیم‌نگاهی به مذاکرات دارد.

اثر خبر بلومبرگ بر بازار ارز
یکی از دلایل این عدم اطمینان خبر بلومبرگ بود که گزارش کرده مذاکرات دوحه بعد از سفر بایدن به خاورمیانه، دوباره از سر گرفته می‌شود.البته برخی تکنیکالیست‌ها نیز سطوحی تعیین کرده بودند که همین سطوح موجب شد فروش در برخی قیمت‌ها بالا رود. این اشباع فروش می‌تواند سیگنالی برای نزول در روز آتی باشد.اگر خبر خاصی نباشد احتمالا از نگاه معامله‌گران بازار یک استراحت را تجربه کند.

دو پدیده در بازار ارز
در بازار روز شنبه دو پدیده به چشم می‌خورد، باتوجه به قیمت دلار سهمیه‌ای برخی معامله‌گران از این امکان استفاده می‌کردند و در بازار آزاد دست به فروش می زدند.این فروش حدود سه میلیون تومان سود داشت. اگر دلار امروز کاهشی شود و دلار سهمیه ای رو به بالا رود احتمال پوچ شدن قیمت حاشیه سود این دو بازار وجود دارد.
اتفاق دوم به قیمت دلار در صرافی بانک شهر برمی‌گشت. قیمت دلار سهمیه‌ای در بانک شهر از تمامی صرافی‌ها کمتر بود اما در روز شنبه برای اولین بار قیمت وارد کانال ۳۰ هزار شد، بطوری‌که از این نرخ از برخی صرافی‌ها هم بالاتر بود.
مرجع : تجارت نیوز
برچسب ها: بازار ارز