به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب : ۳۴۴۹۴۷

مهاجرت پزشکان در چه شرایطی شدت می‌یابد؟

مهاجرت پزشکان در چه شرایطی شدت می‌یابد؟
گروه جامعه: رئیس کل سازمان نظام پزشکی، با اشاره به جایگاه بالای پزشکی ایران در منطقه و دنیا، خواستار پرهیز از تصمیم گیری های جزیره ای برای افزایش ظرفیت پزشکی شد. به گزارش مهر، محمد رئیس زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی به تبعات افزایش ظرفیت پزشکی بدون توجه به زیرساخت‌ها، اشاره کرد و گفت: وقتی بیش از اندازه پزشک تربیت کردیم تا جایی که با درآمد ۵ میلیونی مشغول طبابت شود، قطعاً تغییر شغل خواهد داد و به سراغ حرفه‌ای می‌رود که کم دردسرتر باشد.

وی با تاکید بر مسئولیت پزشک در امر طبابت، افزود: پزشکی ایران در دنیا افتخارآفرین است و ما نباید این جایگاه را به آسانی از دست بدهیم.رئیس زاده گفت: تربیت پزشک بی کیفیت، باعث خواهد شد افرادی که پول دارند، برای درمان به خارج از کشور بروند و آن دسته از مردم که پول ندارند، مجبور خواهند پزشک بی کیفیت را قبول کنند.رئیس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: در دو سال کرونا، موفق شدیم ۶۳ پیوند قلب اطفال انجام دهیم که باعث شد رتبه یک دنیا را کسب کنیم و این افتخار، کیفیت کار پزشکی ما را نشان می‌دهد که نباید با تصمیمات جزیره‌ای، این جایگاه را از دست بدهیم.

وی افزود: افزایش ظرفیت باید متناسب با زیرساخت‌ها و حفظ کیفیت آموزش باشد.رئیس زاده گفت: اگر الان نمی‌توانیم ۲۰ هزار پزشک عمومی را در سیستم پزشکی خانواده به کار بگیریم، قطعاً در آینده هم که ظرفیت پذیرش را افزایش می‌دهیم، نخواهیم توانست چند برابر همین تعداد را به کار بگیریم.

وی اظهار داشت: اگر قرار باشد تعرفه‌ها واقعی دیده نشود، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم حل نشود، بعضی از رشته‌های مادر مثل اطفال و داخلی که دچار کمبود متقاضی هستند، درست نشود و فقط به فکر افزایش ظرفیت باشیم، حتماً تا ۵ سال آینده دچار مشکل خواهیم شد و مهاجرت پزشکان نیز به شکل وحشتناکی افزایش خواهد یافت.رئیس کل سازمان نظام پزشکی افزود: همه دوستان دلسوز مردم هستند، اما روش برخورد با مشکلات باید اصلاح شود و از تصمیم گیری های جزیره‌ای خودداری شود.
برچسب ها: مهاجرت پزشکان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *