به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۶:۰۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ ساعت ۱۸:۱۰
کد مطلب : ۳۴۵۰۵۸

حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ به چقدر رسید؟

حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱ به چقدر رسید؟
گروه جامعه: مقامات سازمان وظیفه عمومی انتظامی کل کشور می‌گویند که حقوق کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح در سال جاری نسبت به سال قبل ۱۱۵ درصد افزایش داشته است. براساس این آمارها، حقوق سربازان وظیفه به شکل میانگین از یک میلیون و ۴۹۰ هزار تومان به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.
 اما میزان دریافتی سربازان وظیفه به وضعیت تاهل و منطقه محل خدمت شان بستگی دارد. مثلا سربازی که مجرد است و در منطقه عادی خدمت می‌کند، حداقل حقوق یعنی ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان را دریافت می‌کنند.اما سربازان غیربومی و سربازانی که در مناطق عملیاتی (شهر‌های مرزی، شهر‌های محروم و شهر‌های عملیاتی درگیر) خدمت می‌کنند، از یک میلیون تا ۳ و نیم میلیون تومان به حداقل حقوق شان اضافه می‌شود.

سربازان متاهل و پزشکان وظیفه در سال ۱۴۰۱ چقدر می‌گیرند؟
 اگر همین سرباز وطیفه متاهل باشد. حقوق اش در سال ۱۴۰۱ به محدوده ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد. حداکثر حقوق نیز حدود ۸ میلیون تومان است که به سربازان وظیفه با درجه ستوان یکم پزشک تعلق می‌گیرد.
طبق اعلام مسئولان سازمان وظیفه عمومی، کارکنان وظیفه به سه طیف سربازی، درجه داری و افسر جزئی تقسیم می‌شوند که شامل سرباز، سرباز دوم، سرباز سوم و سرجوخه، درجه داری شامل گروهبان سه، گروهبان دو و گروهبان یکم و افسر جزئی شامل ستوان سوم وظیفه، ستوان دوم وظیفه و ستوان یکم وظیفه می‌شود؛ البته ستوان یکم وظیفه پزشک هم در این دسته بندی‌ها دیده می‌شود.
مرجع : فرارو
برچسب ها: حقوق سربازان