به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۰۱:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ ساعت ۱۲:۱۶
کد مطلب : ۳۴۵۱۵۷

سود ۹۰میلیون یورویی یونایتد از فروش رونالدو

سود ۹۰میلیون یورویی یونایتد از فروش رونالدو
گروه ورزشی: جدایی احتمالی کریستیانو رونالدو از منچستریونایتد از نظر مالی برای این باشگاه کمک بزرگی خواهد بود. دیروز مشخص شد که رونالدو با هدف بازی در چمپیونزلیگ قصد جدایی از شیاطین سرخ را دارد. کریستیانو سال گذشته به اولدترافورد برگشت ولی اوضاع آنطور که انتظار می‌رفت پیش نرفت و یونایتد با کسب مقام ششمی در لیگ برتر جواز صعود به چمپیونزلیگ را بدست نیاورد.
 
رونالدو با دستمزد ۵۰۰ هزار دلاری در هفته در حال حاضر گران‌ترین بازیکن یونایتد است. این رقم در یک سال مبلغی معادل ۲۴ میلیون دلار خواهد شد. بعد از رونالدو، گران‌ترین بازیکن فعلی یونایتد، داوید دخیا است که در سال دستمزدی معادل ۲۲ میلیون یورو می‌گیرد.

یونایتد پیش از این شامل جدایی چند بازیکن گرانقیمت دیگر بوده که رها شدن از بار اقتصادی پرداخت دستمزدهای کلان آنها از نظر مالی کمک بزرگی برای این باشگاه است. پل پوگبا، جسی لینگارد، خوان ماتا و نمانیا ماتیچ، از بازیکنانی هستند که در ماه‌های اخیر یونایتد را ترک کرده‌اند. نپرداختن دستمزد این چند بازیکن در سال چیزی در حدود ۶۵ میلیون یورو صرفه‌جویی برای یونایتد به دنبال دارد.

از جمع این صرفه‌جویی ۶۵ میلیون یورویی بعلاوه صرفه‌جویی ناشی از نپرداختن دستمزد ۲۵ میلیون در سال کریستیانو رونالدو، مبلغ ۹۰ میلیون یورو بدست می‌آید. این مبلغ برای باشگاه و سرمربی جدیدش اریک تن‌هاخ فرصتی فراهم می‌کند تا با دستی بازتر برای خرید بازیکنان مد نظرشان اقدام کنند.این محاسبات تنها مبلغ ناشی از صرفه‌جویی ناشی از نپرداختن دستمزد چند بازیکن گران و از جمله رونالدو را شامل می‌شود و مبلغی که در ازای واگذاری کریستیانو از سوی باشگاه خریدار به حساب یونایتد واریز می‌شود هدیه دیگری به این باشگاه خواهد بود.
برچسب ها: رونالدو
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *