به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۰۱:۴۱
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب : ۳۴۵۱۹۹

ارائه خدمات به بدحجاب‌ها ممنوع شد

ارائه خدمات به بدحجاب‌ها ممنوع شد
گروه چامعه: همزمان با انتشار خبر راه‌اندازی گشت ارشاد نامحسوس در مشهد، انتشار تصویری از بنر مقابله با بدحجابی در ورودی یکی از ادارات مشهد در فضای مجازی بازتاب فراوانی داشته است.بر اساس آنچه در متن قرارگاه ۲۱ تیر ذکر شده، مفاهیم عفاف به عفاف در نگاه، عفاف در گفتار، عفاف در حرکات و سکنات، عفاف در معاشرت، عفاف در پاکدامنی و عفاف در پوشش تقسیم‌بندی می‌شود و حجاب هم برای خانم‌ها شامل ویژگی‌هایی در چادر و مقنعه، مانتو، شلوار، جوراب، کفش و رنگ لباس است.

 آقایان هم نباید از کروات، پاپیون و سایر نمادهای غربی، تی‌شرت، پیراهن تنگ و کوتاه، لباس‌های بدن‌نما و وصله‌دار، طلا و زیورآلات، شلوارهای زاپ‌دار و... نباید استفاده کنند.این طرح همچنین برخی ویژگی‌های مشترک هم برای زنان و مردان برشمرده است؛ عدم استفاده از عکس‌های غیرمجاز و بدون پوشش اسلامی در فضای مجازی به‌ عنوان عکس پروفایل، خودداری از به کارگیری بانوان در پست و محل‌های سازمانی ویژه آقایان و برعکس، به کارگیری منشی و یا مسئول دفتر مرد برای مدیران مرد و زن برای مدیران زن و... از مهم‌ترین ویژگی‌های مشترک است. همچنین در تبصره‌ای ذکر شده که به کارگیری منشی زن بدحجاب تخلف مضاعف محسوب می‌شود.ایلنا در خبری نوشت که معاون دادستان مشهد با ارسال نامه‌ای به فرمانداری مشهد از فرماندار خواست که ارائه خدمات به افراد بدحجاب را در «اداره‌ها و بانک‌ها» ممنوع کنند.
آرش هاشمی، فعال رسانه در تویئتر خود تصویر زیر را منتشر کرده است:
برچسب ها: حجاب

۱۴۰۱/۰۴/۱۳ ۱۵:۰۱
خودتان را هم بکشید کسی گوش نمیکنه (390101)
مشهدی
United Arab Emirates
۱۴۰۱/۰۴/۱۳ ۱۸:۳۰
ولایت خراسان و شهر ما مشهدی ها....
قطعه جدا شده ای است با قوانین هردمبیل از این سرزمین بلا زده
ایران جان.. مادرم... دلمان خون است از این همه جفا بر سرزمینی که فرزندانش فخر عالم هستن.....از کی و چگونه در این چاه ويل افتادیم......مادرم......ایران خانم (390129)
۱۴۰۱/۰۴/۱۴ ۰۷:۰۴
بهارنیوز که مدتهای مدیدی است بطور جدی مبلغ بی حجابی و بد حجابی هست عزا بگیرد. (390161)
۱۴۰۱/۰۴/۱۴ ۰۷:۱۲
موافق حجاب هستم واز خانمهایی که حجاب ندارند تقاضا میکنم حرمت خون شهدا را حفظ کنند.و از زحمات گشت ارشاد هم تشکر می کنم. (390163)
۱۴۰۱/۰۴/۱۴ ۱۰:۴۳
به جای حجاب جلوی دزدی‌ها را بگیرید، کار به جایی رسیده که در فرودگاه بین المللی امام خمینی از چمدان تحویل بار داده شده دزدی می کنند (390180)