به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۰۱:۴۱
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب : ۳۴۵۲۱۶

فوران ذرات معلق هوای تهران به وقت نیمه شب

فوران ذرات معلق هوای تهران به وقت نیمه شب
گروه جامعه: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از ثبت یک روز بسیار ناسالم برای هوای پایتخت خبر داد و گفت: با افزایش غلظت ذرات معلق از بعد از ظهر دیروز (۱۲ تیر)، شاخص برخط آلاینده ذرات معلق کوچک‌تر از ۱۰ میکرون به تدریج با افزایش چشمگیر، در شرایط بسیار ناسالم و حتی در بعضی ساعات در شرایط خطرناک قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، سید محمدمهدی میرزایی قمی با اعلام اینکه ادامه این روند منجر به افزایش شاخص برخط این آلاینده از نیمه شب شد تا آنکه در ساعت ۲ بامداد امروز ( ۱۳ تیر) با ثبت عدد ۴۳۲، شاهد شرایط خطرناک برای شهروندان بودیم، افزود: از این ساعت به بعد، به تدریج غلظت  ذرات معلق کاهش یافت تا اینکه شاخص برخط آلاینده مذکور در ساعت ۹ صبح امروز به عدد ۱۰۰ رسید و در شرایط قابل قبول قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام اینکه شاخص ۲۴ ساعته شهر تهران به لحاظ آلاینده ذرات معلق کوچک‌تر از ۱۰ میکرون در ساعت ۱۱ صبح امروز با عدد ۲۶۱ در شرایط بسیار ناسالم قرار داشت، خاطرنشان کرد: ذرات معلق کوچک‌تر از۲.۵ میکرون نیز با شاخص ۲۴ ساعته ۱۶۳، شرایط ناسالم را برای همه شهروندان رقم زد.
میرزایی قمی از عموم شهروندان به‌ویژه افرادی که در شرایط خاص به لحاظ سلامت قرار دارند، درخواست کرد تا با پیگیری اخبار مربوط به کیفیت هوا، نسبت به حضور خود در اماکن عمومی حساس‌تر هستند و با توجه به تعطیلی امروز ادارات و مدارس پایتخت از تردد غیر ضرور در سطح شهر خودداری کنند.
برچسب ها: غلظت ذرات معلق
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *