کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ایران ۳-۲ لهستان ؛ پرواز ایران بالاتر از عقاب‌ها

15 تير 1401 ساعت 1:21

گروه ورزشی: تیم ملی والیبال ایران در نهمین مسابقه خود در لیگ ملت‌های 2022 به مصاف لهستان، میزبان هفته سوم رفت و توانست حریف خود را شکست دهد.


هفته سوم و پایانی مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال سال 2022 از امروز (سه‌شنبه 14 تیرماه) به میزبانی دو شهر اوزاکا در ژاپن برای گروه پنجم و گدانسک در لهستان برای گروه ششم آغاز شد.
در چهارمین و آخرین دیدار امروز که در سالن ارگو آرنا شهر گدانسک برگزار شد، دو تیم ملی والیبال ایران و لهستان به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان بهروز عطایی 3 بر 2 حریف قدرتمند خود را شکست دادند تا به پنجمین برد خود در این رقابت‌ها دست یابند و با شکست تیم صدر جدول فدراسیون جهانی، نگاه کارشناسان والیبال را دوباره به خود جلب کنند.
مردان والیبال ایران در ست اول و چهارم 25 بر 21 و 27 بر 25 مغلوب لهستانی شدند که از حمایت 15 هزار تماشاگر برخوردار بودند، اما تیم ایران در ست‌های دوم، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 22 و 15 بر 7 حریف خود را شکست داد و 14 امتیازی شد.
بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای این مسابقه از ترکیب میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، امیرحسین توخته، مهدی جلوه، امین اسماعیل‌نژاد، محمدطاهر وادی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.
در ست نخست با سرویس اشتباه لهستان اولین امتیاز برای ایران به ثمر نشست و در ادامه دو تیم تقریبا با امتیازاتی پایاپای پیش رفتند اما با وجود تلاش ملی‌پوشان و درخواست وقت استراحت بهروز عطایی در لحظاتی از مسابقه که عقاب‌ها پیش افتاده بودند، ست اول با نتیجه 25 بر 21 به نفع لهستان به پایان رسید.
در ست دوم تیم ایران رقابت را پرقدرت شروع کرد و با دفاع و حمله خوب از تیم لهستان پیش افتاد و این اختلاف سه تا چهار امتیازی تا امتیاز 9 بر 6 به نفع ایران ادامه یافت. لهستانی‌ها توانستند امتیاز خود را به تیم ایران نزدیک کنند اما مردان والیبال ایران مجال چندانی به عقاب‌های لهستانی ندادند و اختلاف امتیاز را به عدد پنج رساندند.
لهستانی‌ها بار دیگر با کسب امتیاز از حمله و اشتباهات فردی ملی‌پوشان ایران نتیجه را در عدد 22 به تساوی رساندند اما دقت شاگردان عطایی در دریافت توپ‌ها ست دوم را 25 بر 23 به نفع ایران خاتمه داد. در این ست امیررضا سرلک، احسان دانش دوست و فاضل پژومان برای تیم ایران به زمین آمدند.
در ست سوم شاگردان نیکولا گربیچ با بهره‌گیری از تجربه خود بازی را با اختلاف امتیاز 5 تا 6 پیش بردند تا امتیاز 12 که ایرانی‌ها خود را تیم حریف رساندند و با پیشی گرفتن از تیم با امتیاز 25 بر 22 این ست را هم به نفع خود به پایان رساندند. با توجه به این که میلاد عبادی‌پور تجربه حضور پلاس لیگای لهستان را داشت و بازیکنان حریف را به خوبی می‌شناخت، نقش مهمی در برد ایران در این ست داشت.
روند خوب تیم ایران در ست چهارم نیز تداوم یافت و ملی‌پوشان کشورمان تا امتیاز 23 از حریف پیش افتادند و در نهایت این ست 27 بر 25 به سود لهستان به پایان رسید. در ست پنجم تیم ایران با شکست 15 بر 7 لهستان، حریف را مغلوب توانایی خود کرد تا در نهایت این مسابقه سه بر دو به سود ایران به پایان برسد تا سالن 15 هزار نفری در سکوت کامل فرو برود. امین اسماعیل‌نژاد در این ست در خط سرویس قرار گرفت و تیم ایران 10 امتیاز متوالی به دست آورد تا حریف هیچ شانسی برای برد نداشته باشد.
الکساندر سیلیکا، متئوش بینیک، بارتوش کورک، بارتوش بدنورز، جیکو کوچانوفسکی و مارسین یانوش بازیکنان مناطق یک تا 6 تیم لهستان را تشکیل می‌دادند. هدایت این تیم را نیز نیکولا گربیچ برعهده داشت.
سسپیس لاسی دنی فرانسیسکو از جمهوری دومنیکن به عنوان داور اول و هکفورد نیکلاس از انگلیس به عنوان داور دوم، قضاوت این دیدار را برعهده داشتند.
 


کد مطلب: 345547

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/345547/ایران-۳-۲-لهستان-پرواز-بالاتر-عقاب-ها

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir