به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۵:۵۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ ساعت ۱۰:۲۹
کد مطلب : ۳۴۵۵۷۶

چگونه گشت ارشاد مدیران به اتاق خواب‌ها رسید؟

چگونه گشت ارشاد مدیران به اتاق خواب‌ها رسید؟
گروه سیاسی: روزنامه شرق در گزارشی درباره فعالیت پررنگ گشت ارشاد به عملکرد مدیران در حوزه حجاب کنایه زد.

 گشت ارشادی که ابراهیم رئیسی در قامت کاندیدای ریاست‌جمهوری وعده داده بود تنها برای مدیران باشد تا راهی باشد برای تحقق شعار فسادستیزی، این روزها به همه بخش‌های زندگی مردم از‌جمله بیمارستان‌ها، بانک‌ها، ادارات و حتی صبحانه‌خوردن کارمندان هم راه یافته است.

 درحالی‌که شهرهای مختلفی درگیر ماجراهای سخت‌گیرانه تذکرات ارشادی شده‌اند، چند روزی است که مشهد با دستورات و نامه‌هایی مبنی بر ایجاد محدودیت برای زنانی که پوشش مورد تأیید مسئولان این شهر را ندارند، دوباره به رأس اخبار بازگشته است.

 به هر حال گویا برای اصولگرایان پوشش شهروندان از ضرورت مبارزه با فساد و حل چالش‌های عظیم اقتصادی دغدغه مهم‌تری است که اکنون رؤیای خانه‌دارشدن یا داشتن ماشین یا حتی اجاره‌نشینی در یک منطقه متوسط شهر را برای گروهی از شهروندان دست‌نیافتنی کرده و این‌چنین برای آن نامه و دستورالعمل صادر می‌کنند.

 فارغ از ابهام در نتیجه‌بخش‌بودن چنین رفتارهایی برای تبلیغ امر به معروف باید به فشار روانی مضاعف این‌گونه رفتارها بر شهروندانی که توان تحمل شرایط سخت این روزها را ندارند، هم توجه ویژه شود. قطعا این روزها بیش از هر چیز به همدلی و همراهی در کشور نیاز است، تا تهدید و خط‌ونشان کشیدن برای زنان.
برچسب ها: گشت ارشاد
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *