OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?>OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?> هر آنچه که باید از جرثقیل بازویی و سقفی پل صنعت بدانید!! - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۷ - ۰۲:۳۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب : ۳۴۵۶۰۲

هر آنچه که باید از جرثقیل بازویی و سقفی پل صنعت بدانید!!

گروه کسب و کار: کاربردی ترین وسیال حمل و نقل سنگین، چرثقیل ها هستند. جرثقیل بازویی، جرثقیل سقفی و دوپل در اغلب صنایع ها مورد استفاده قرار می گیرند
هر آنچه که باید از جرثقیل بازویی و سقفی پل صنعت بدانید!!
کاربردی ترین وسیال حمل و نقل سنگین، چرثقیل ها هستند. جرثقیل بازویی، جرثقیل سقفی و دوپل در اغلب صنایع ها مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی باید بدانید که جرثقیل های گوناگونی همچون جرثقیل دروازه ای در بازار وجود دارد. هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. جالب است بدانید بدون استفاده از جرثقیل خیلی از کارها را نمی توان  به صورت موثر انجام داد.

جرثقیل دو پل

جرثقیل سقفی چیست؟
جرثقیل سقفی ماشینی برای حمل کالاهای سنگین طراحی شده است. استفاده از آن به مصر باستان بر می‌گردد، جایی که اولین بار برای جابجایی سنگ های بزرگ برای ساخت اهرام ثلاثه مصر استفاده شد. در آن زمان جرثقیل ها به صورت ساده یا مرکب  بوده اند. مواد تشکیل دهنده آن نخ، قرقره و قلاب بود که از نیروی انسانی برای جا به جا کردن اجسام استفاده می کردند.
اما به تدریج و با ظهور تکنولوژی، جرثقیل های قدیمی به شکل امروزی درآمدند و به روش های مختلف و با قابلیت حمل اجسام سنگین مورد استفاده قرار گرفتند. جرثقیل سقفی فعلی به تیر، قلاب و کابلی که برای بارگیری اشیا و بارها استفاده می شود، متصل می شود. از این بازوی ماشینی برای ساخت خطوط تولید، کارگاه یا کارخانه های صنعتی، فضاهای داخلی وسرپوشیده مانند سالن ها، کارخانه ها و ... استفاده می شود.

آشنایی با اصلی ترین مزایای استفاده از جرثقیل سقفی
1.    آنها بهترین انتخاب برای جابجایی قطعات سنگین هستند.
2.    برای استفاده از جرثقیل سقفی بیش از حد نیاز به مهارت خاصی نیست و به راحتی می‌توان با آن کار کرد.
3.    استفاده از جرثقیل سقفی  باعث صرفه جویی درمصرف انرژی می شود.
4.    نگهداری جرثقیل سقفی نیازمند هزینه های بسیار بالا نیست.
5.    جرثقیل سقفی می تواند به راحتی به تمام نقاط دسترسی داشته باشد.

معرفی کامل جرثقیل بازویی
جرثقیل بازویی در ظرفیت های زیر 10 تن و در صنایع گوناگون استفاده می شود. یکی از ویژگی های منحصر به فرد جرثقیل بازویی قابلیت کار در فضای بسیار محدود است. استفاده از جرثقیل بازویی دارای 6 حرکت است. به طوری که که حرکت عرضی و بالابری در جرثقیل بازویی مانند جرثقیل تک پل می باشد. تفاوت این است که جرثقیل بازویی به جای حرکت طولی در سراسر سالن حول محور مرکزی خود می چرخد. توجه داشته باشید که جرثقیل بازویی با توجه به زاویه چرخش و همچنین موقعیت نصب به گروه های مختلفی طبقه بندی می شود.

جرثقیل بازویی

آشنایی با 3 ویژگی جرثقیل بازویی
جرثقیل بازویی دارای یکسری ویژگی ها نیز می باشد که آگاهی کافی از این مشخصات در انتخاب جرثقیل بازویی مناسب کمک زیادی می کند. برخی از این ویژگی ها را به شما توضیح می دهیم.
1.    یکی از مهمترین ویژگی ها زاویه دوران مورد نیاز است.
2.    در موارد استثنایی جرثقیل بازویی را می توان به یک میله یا ستون نصب کرد.
3.    جرثقیل بازویی را می توان در ستونی که داخل سالن هست نصب کرد.

انواع جرثقیل بازویی
•    جرثقیل ستونی بازویی دوران دستی با زاویه کمتر از ۲۷۰ درجه
•    جرثقیل بازویی دوران دستی و برقی با زاویه ۲۷۰ درجه
•    جرثقیل بازویی دوران دستی قابل نصب بر روی ستون سالن با زاویه کمتر از ۱۸۰درجه
 
جرثقیل سقفی

آشنایی با جرثقیل سقفی دو پل و مزایای استفاده از آن
دو نوع جرثقیل سقفی وجود دارد.  منظور جرثقیل دوپل یا جفت پل و جرثقیل تک پل است. جرثقیل سقفی دو پل در صنعت برای جابجایی اجسام با ظرفیت زیاد و عرض وسیع استفاده می شود. جرثقیل دوپل کاربرد وکارایی  بیشتری نسبت به جرثقیل سقفی تک پل دارد. این نوع جرثقیل دارای دو پل با کنترل طولی است که به کمک  وینچ بالابر در امتداد دو پل جرثقیل حرکت می کنند.
اگرچه اجاره جرثقیل دوپل یا همان جفت پل از جرثقیل های سقفی تک پل بیشتر بوده، ولی برخی از مزایای این نوع جرثقیل ها به طور گسترده در صنعت استفاده می شود. همچنین در برخی موارد که نیاز به جابجایی جسم سنگین در عرض زیاد است، چاره ای جز استفاده از جرثقیل های سقفی دو پل نخواهیم داشت.

آشنایی با مزایای جرثقیل دوپل
این جرثقیل دوپل از نظر کارایی نسبت به سایر مدل ها همچون جرثقیل دیواری دارای مزایایی است که در صنعت رایج است. از جمله مزیت های این نوع جرثقیل به این صورت است:
•    قابل نصب بر روی سازه های مرتفع
•    جرثقیل دوپل امکان دسترسی به سرعت حرکتی بالاتررا دارد.
•    حرکت اجسام در یک منطقه وسیع
•    مقاطع عرضی برای تنظیم و نگهداری و دسترسی آسان به وینچ بالابرو صندلی کالسکه
•    نصب آسان تر و سریع تر راهروها، کابین ها، چنگک ها، آهن رباها و سایر لوازم جانبی
•    قابلیت جابجایی اجسام با ظرفیت بالا برای چرثقیل دوپل
•    می توان از آن برای جابجایی قطعات حساس استفاده کرد
•    می توان از آن در صنایعی که نیاز به دقت و سرعت دارند استفاده کرد
•    ارتفاع قلاب جرثقیل دوپل نسبت به جرثقیل های سقفی تک پل سودمندتر است
•    سازگاری با نیازهای صنایعی مانند ریخته گری، فولاد، نیروگاه ها و ماشین آلات سنگین