به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۲۵
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ ساعت ۱۲:۲۷
کد مطلب : ۳۴۵۶۲۳
ورود سکه بازان به بازا ارز؟

سیگنال منفی برجامی به بازار دلار

سیگنال منفی برجامی به بازار دلار
گروه اقتصادی: مذاکرات هسته‌ای برجام بین معامله گران بازار ارز تهران داغ است.

سیگنال منفی برجامی به بازار دلار
​رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در تازه‌ترین اظهار نظر خود درباره مذاکرات هسته‌ای گفت: مذاکرات دوحه اتلاف وقت بوده است.«جوزپ بورل» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم گفت: فضای سیاسی برای احیای برجام ممکن است به زودی محدود شود».«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم شب گذشته اعلام کرد که آمریکا برنامه‌ای برای برگزاری دور جدید مذاکرات برجام در دوحه ندارد. او مدعی شد که در «هفته‌ها و ماه‌های اخیر ایران بار‌ها مطالباتی را مطرح کرده است که فراتر از چارچوب توافق برجام است».عده از معامله گران بازار ارز تهران معتقدند که سیگنال‌های منفی برجامی می‌تواند زمینه ساز صعود دوباره قیمت دلار شود.

ورود سکه بازان به بازا ارز؟
از طرفی هم برخی از تحلیلگران معتقدند با ریزش قیمت اونس طلا در شب گذشته احتمال ورود سکه بازان به بازار دلار وجود دارد. به عقیده تحلیلگران؛ سکه بازان در شرایطی که قیمت طلا با کاهش همراه شده با این کار به دنبال حفظ دارایی خود هستند.

تاکتیک بازار ساز برای کنترل نرخ ارز
از سوی دیگر برخی از معامله گران به رفتار بازار ساز در چند وقت اخیر اشاره می‌کردند. از نظر این دسته از بازیگران ارزی بازارساز بخشی از عرضه خود را در بازار حواله درهم به جریان انداخته است. به باور آن ها، بازارساز با همکاری برخی صادرکننده‌ها در بازار درهم اقدام به فروشارز کرده است و این موضوع موجب شده است که در بازار همسایه تمایل برای خرید در برخی مواقع کاهش پیدا کند.

ردپای نرخ حواله درهم در بازار ارز
معامله گران می‌گفتند زمانی که ارزش درهم نزولی شود، در بازار هرات نیز بازیگران خریدار فعالیت خود را کاهش می‌دهند و به تبع این اتفاق خریداران در بازار داخلی هم از بازار خارج می‌شوند.
مرجع : اقتصاد نیوز
برچسب ها: بازار ارز