کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

وقوع باد شدید و گرد و خاک در ۷ استان کشور

15 تير 1401 ساعت 12:36


گروه جامعه:در ۵ روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب و شرق استان فارس در برخی ساعات رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. دریای عمان و تنگه هرمز نیز در این مدت مواج هستند.

در ۳ روز آینده در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات البرز و ارتفاعات آذربایجان شرقی و غربی افزایش ابر و بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.همچنین در ۳ روز آینده در نیمه شرقی کشور، برخی نقاط استان‌های سمنان، البرز، تهران، قزوین، قم، همدان، مرکزی و بخش‌هایی از غرب، جنوب غرب و جنوب کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.از لحاظ دمایی تا اواسط هفته آینده روند افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور خواهیم داشت.

احمدی، کارشناس سازمان هواشناسی هم در گفتگو با صداوسیما برای جنوب شرق کشور رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی کرد.وی با اشاره به شدت بارش ها، در خصوص آب گرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها در جنوب استان سیستان و بلوچستان، جنوب کرمانشاه و بخش‌هایی از استان هرمزگان و جنوب فارس هشدار داد.

این کارشناس سازمان هواشناسی، افزایش سرعت بادهای ۱۲۰ روزه را پدیده غالب در شرق کشور عنوان کرد و افزود: امروز در شمال سیستان و بلوچستان منطقه زابل و مرکز کشور ­ شاخص کیفیت هوا و شعاع دید به طور محسوسی کاهش خواهد یافت.احمدی برای مناطق غربی و جنوب غربی کشور تشدید وزش باد و گرد و غبار پیش بینی کرد و افزود: همچنین از امروز تا پایان هفته بیشتر مناطق کشور شاهد افزایش محسوس دمای هوا خواهند بود.


کد مطلب: 345628

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/345628/وقوع-باد-شدید-گرد-خاک-۷-استان-کشور

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir