به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۱
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۶ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب : ۳۴۵۷۴۲

هدف از کشف حجاب براندازی است!

هدف از کشف حجاب  براندازی است!
گروه سیاسی: روزنامه همشهری به بررسی وضعیت حجاب پرداخت و هدف از کشف حجاب را براندازی توصیف کرد.
این روزنامه نوشت: این بی حجابی آن بی حجابی نیست!برداشتن روسری در خیابان معنی اش چیست؟ ماجرای کشف حجاب نسبت به گذشته تغییر کرده است. در ظاهر نمانید. از قضا با یک پدیده نوظهور مواجهیم.
ما پیش‌تر نیز با پدیده بی‌حجابی مواجه بودیم. اما...
بدحجابی در تاریخ جمهوری اسلامی اگرچه یک نقص محسوب می شود اما برآمده از بی حیایی و خدای ناکرده بی عفتی نیست. برآمده از غرب پسندی های عرفی گرایانه است. به همین دلیل است که رهبرانقلاب تاکید داشتند بدحجابی یک نقص است اما معیار نهایی برای قضاوت افراد نیست.چه بسا دختران بدحجابی که هم انقلابی اند و هم اهل معنویت؛ هرچند گرفتار این خطا.
اما از این خطا تا آن خطا فاصله بسیار است. کدام خطا؟ما با یک پروژه سیاسی مواجهیم. لذا نوع مواجهه با این خطای سیاسی از جنس آن خطای فرهنگی نیست. خطای سیاسی برخورد امنیتی می طلبد و خطای فرهنگی مواجهه آموزشی و فرهنگی.از کدام خطای سیاسی حرف می‌زنیم؟موضوع کشف حجاب را یکبار دقیق شویم.معنی کشف حجاب یعنی ایستادن مقابل احکام؟ از این هم بالاتر چون ممکن است برخی لامذهب یا شل مذهب باشند. یعنی ایستادن مقابل قانون؟ از این هم بالاتر چون ممکن است کسی این قانون را قبول نداشته باشد.
برداشتن حجاب ایستادن مقابل دموکراسی و جمهوریت است. یعنی چه؟اکثریت این کشور مسلمانند. اسلام دین غالب است. حجاب از احکام دینی است. پس به حکم دموکراسی باید به حقوق اکثریت احترام گذاشت. ممکن است بگویید حجاب اختیاری است. بی حجاب و باحجاب باید آزاد باشند. این حرف ظاهر قشنگی دارد اما قرائت دیگری از تقابل خشن با دموکراسی است.
چون  ایستادن مقابل قانون است. حجاب الزام قانونی است نه اجبار. اخیرا یک حرف جدیدی باب شده است که: «مگه زمان رضا خان قانون کشف حجاب نبود؟ پس چرا مقابله کردید؟» پاسخ خیلی روشن است. قانون حجاب با قانون کشف حجاب یک تفاوت عمیق و البته ساده دارد. قانون کشف حجاب قانون برآمده از دیکتاتوری بود ولی قانون حجاب برآمده از اراده مردم است. رضا خان با دیکتاتوری مقابل دین مردم ایستاد، مردم هم مقابلش ایستادند.  برگردیم به بحث اصلی. با پدیده نوظهوری مواجهیم. پدیده ای که هدف نهایی‌اش ایستادن مقابل اکثریت مردم است. به همین دلیل گفته می شود کشف حجاب سیاسی است.  ظاهر یکی است. اما فاصله معنادار است. این بی حجابی آن بی حجابی نیست. ما با جمعیتی بسیار محدود مواجهیم که خواسته یا ناخواسته با کشف حجاب مقابل جمهور مردم ایستاده‌اند.
ماجرای کشف حجاب ابزار جدید تقابل با اکثریت مردم است. به همین دلیل است که یک خبرنگار فراری از ایران که این روزها کارمند مواجب بگیر سفارت آمریکا شده است با صراحت می گوید هدف از کشف حجاب براندازی است و لاغیر.
برچسب ها: حجاب
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


مهام
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۴/۱۶ ۱۰:۴۴
اراده مردم یعنی اینکه مردم درنوع پوشش انتخاب می کنند ومختارند. اینجا اختیاری نمی بینیم.چوب وچماق میبینیم .الزام قانونی یعنی چه.الزام قانونی همان اجبار است ان کلمات را بیخودنچرخانید. (390345)
۱۴۰۱/۰۴/۱۶ ۱۲:۳۷
خوب اگه راست میگین که حجاب خواسته اکثریت مردم است، رفراندم برگزار کنید تا ببینیم چند چندیم (390352)
۱۴۰۱/۰۴/۱۶ ۱۷:۰۸
آقای روزنامه همشهری! اتفاقاً اگر با دیده بیطرف نگاه کنید و سوابق بزرگان کسانی را بررسی کنید که این روزها ...... (390376)
دکتر فاطمه
Canada
۱۴۰۱/۰۴/۱۷ ۰۴:۰۶
دموکراسی یعنی عزیزاشتن اقلیت ها و نظرات آنها در کنار نظر دیگران. اشتباهات رو چاپ نکنید. (390396)
۱۴۰۱/۰۴/۱۷ ۱۰:۴۶
دقیقا (390403)