به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۱:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب : ۳۴۶۹۰۳

۵۰۰ هزار کارگر، راه خروج تایلند از بحران

۵۰۰ هزار کارگر، راه خروج تایلند از بحران
گروه اقتصادی: اتاق بازرگانی تایلند اعلام کرد که تایلند بیش از نیم میلیون کارگر مهاجر کمبود دارد زیرا دومین اقتصاد بزرگ جنوب شرقی آسیا با بهبود آهسته پس از همه‌گیری مقابله می‌کند.به گزارش ایسنا، پوج آرامواتانانونت، نایب رئیس اتاق بازرگانی تایلند، در یک کنفرانس خبری گفت که تقاضا برای کارگران در بخش‌های کشاورزی و فرآوری موادغذایی برای صادرات، ساخت‌وساز و گردشگری و خدمات بالاست. وی با بیان اینکه امروز کارگران یک مسئله بزرگ برای پیشبرد اقتصاد هستند، افزود که کشور در مجموع به حداقل ۳ تا ۴ میلیون کارگر مهاجر برای پیشبرد اقتصاد نیاز دارد.
 
پوج گفت که موانع بر سر راه جذب کارگران مهاجر شامل مشکلات در کشورهایی مانند ناآرامی های داخلی در میانمار و رقابت برای کارگران کشورهای دیگر مانند ژاپن و چین است.بر اساس گزارش رویترز، پایروچ چوتیکاساتین، رئیس بخش اشتغال وزارت کار در این کنفرانس گفت که در حال حاضر حدود ۲.۵ میلیون کارگر مهاجر از لائوس، کامبوج و میانمار وجود دارد. او گفت که با بهبود برنامه‌های کار و ورود کارگران بیشتر، تایلند ممکن است در پایان سال شاهد نزدیک به ۳ میلیون کارگر مهاجر باشد.
برچسب ها: تایلند کارگران
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *