به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۳:۱۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب : ۳۴۷۱۰۰

کروبی: منکر کبیره، وضع حجاب نیست شیوه حکمرانی آقایان است

کروبی: منکر کبیره، وضع حجاب نیست شیوه حکمرانی آقایان است
گروه سیاسی: به‌دنبال صدور جواز نیروهای امنیتی برای حضور حجت‌الاسلام مهدی کروبی در منزل «دبیرکل حزب مردم سالاری»، او طی سخنانی در جمع حاضران، با انتقاد از حجاب اجباری و نیز کشف حجاب اجباری، بزرگترین منکر را نه وضع حجاب، بلکه شیوه حکمرانی در جمهوری اسلامی دانست.
او از وضعيت بد اقتصادى و فشارهاى بوجود آمده بر مردم سخن گفت و به حجم فساد درون حاكميت و عدم توان دولت در برداشتن موانع و نيز اختلاس‌ها اشاره كرد و گفت: در اين شرايط بسيار سخت و دشوار آقايان به جاى آنكه با درايت به فكر حل مسئله برجام و گشايش در زندگى مردم باشند به فكر خفه كردن صداها بر آمدند. بگير و ببندهاى اخير و صحبت هاى تعدادى از ائمه جمعه بسيار نگران كننده است، لذا لازم است همه كسانى كه امكان سخن گفتن دارند نسبت به اين سخنان اعلام موضع كنند.
مهدی کروبی برخورد خشن با زنان و دختران كه به‌نام امربه‌معروف صورت مى‌گيرد را محكوم كرد و گفت: اجبار جواب نمى‌دهد، هيچكس نبايد طرفدار كشف حجاب اجبارى باشد همانچه در گذشته اتفاق افتاد و جواب نداد و نتيجه آن را ديديم هيچكس هم امروز نبايد از برخوردهاى سركوب‌گر و خشن كه با زنان صورت مى‌گيرد دفاع كند. اين برخوردها كه من فيلم و تصوير چند مورد از آن را ديدم نه تنها خلاف اخلاق و اصول انسانى است بلكه خلاف شرع مقدس اسلام است. 
 کروبی افزود: منكر كبيره وضع حجاب نيست، منكر كبيره شيوه حكمرانى آقايان است كه هر منكرى را مشروع جلوه مى‌دهد به نحوى كه تربيون برخى از ائمه جمعه آلوده به تهمت عليه زنان به اصطلاح بدحجاب و خانواده‌هاي‌شان شده است. راه بيرون رفت از شرايط فعلى بازگشت به مردم و به رسميت شناختن حق آنان در تعيين سرنوشت تمامى اركان كشور است. 
او در پايان ضمن اظهار تاسف از دستگیری مصطفی تاج‌زاده، دستگيرى‌هاى اخير فعّالان كارگرى، معلمان، بازنشسته‌ها و هنرمندان برجسته و مادران و خانواده‌هاى داغديده‌ی آبان ٩٨ را محكوم كرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۴/۲۴ ۱۲:۱۲
درود بر کروبی (390729)
۱۴۰۱/۰۴/۲۴ ۱۳:۴۸
ختم کلام رو گفتی. قماش را بسیج کنید برای منکرات کبیره مسووولان. (390733)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۴/۲۴ ۱۶:۴۲
سلام منکر کبیره تو وامثال تو مرتکب شدید که با ندانم کاری .. (390741)
مونا
United Arab Emirates
۱۴۰۱/۰۴/۲۴ ۱۷:۳۸
یادت رفته و انگاری خیلی پیر شدی
سنگ بنای این کلاف سردرگم حجاب اجباری قرون وسطایی را خود شما اصلاح طلبان گذاشتین (390744)
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۴/۲۴ ۲۰:۱۶
تاثر شیوه حمکرانی آنقدر عمیق است که میتوان آنرا در این جمله خلاصه کرد:
رضا شاه به زور چادر از سر زنان می کشید الان دختران ما به زور چادر به سر نمی کنند.
چه کردیم!!!!! (390751)
۱۴۰۱/۰۴/۲۶ ۰۲:۰۶
اوضاع مملکت خیلی بحرانی شده 😟،خدا خودش کمکمون کنه 🤲،بنظرم فاتحه ادم حسابیا رسیده🤥🥺 ..........😱، مسولان هرچ زودتر تلاش کنن ،تورومو بیارن پایین، زنده باد ایران و ایرانیان 🇮🇷 (390813)