به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۱:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ ساعت ۱۶:۱۴
کد مطلب : ۳۴۷۱۹۸

140 هزار یورو؛ تفاوت هر پیروزی پپ و کلوپ

گروه ورزشی: براساس داده‌های اسپورتینگ پدیا، پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، فصل گذشته برای هر پیروزی 140 هزار یورو بیشتر از یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، دریافت کرد.
140 هزار یورو؛ تفاوت هر پیروزی پپ و کلوپ
سیتی فصل گذشته موفق شد در آخرین هفته لیورپول را پشت سر بگذارد و بار دیگر قهرمان لیگ برتر شود. شاگردان گواردیولا در حالی‌که در هفته پایانی 2-0 مقابل استون ویلا، تیم استیون جرارد، اسطوره لیورپول، عقب بودند، در نهایت موفق شدند در دقایق پایانی به سه گل برسند و با یک امتیاز برتری نسبت به لیورپول، جشن قهرمانی را برگزار کنند.
اکنون مشخص شده که گواردیولا نه‌تنها جام قهرمانی را از چنگ کلوپ خارج کرده که از لحاظ مالی نیز درآمد بیشتری از سرمربی آلمانی قرمزها داشته است.

براساس آمار اسپورتینگ پدیا، گواردیولا فصل گذشته 22.68 میلیون یورو درآمد داشته، در حالی‌که کلوپ 18 میلیون یورو دستمزد دریافت کرده است. این به آن معناست که گواردیولا برای هر یک از 29 پیروزی‌اش در لیگ برتر 780 هزار یورو دریافت کرد اما کلوپ برای هر پیروزی 640 هزار یورو دریافتی داشت. 
البته مربی‌ای که بیشترین دستمزد فصل گذشته را در فوتبال اروپا داشت، دیه‌گو سیمئونه بود که 40 میلیون یورو دریافتی داشت و با توجه به 21 پیروزی در لالیگا، برای هر برد 1.9 میلیون یورو دستمزد گرفت.
در این رده بندی آنتونیو کونته هم 18 میلیون یورو دستمزد برای یک نیم فصل، در رده سوم قرار گرفت. او به ازای هر پیروزی 815 هزار یورو دریافت کرد.