به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۸:۳۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : ۳۴۷۳۳۲

جدیدترین آمار جهانی ابتلا به ویروس کرونا

جدیدترین آمار جهانی ابتلا به ویروس کرونا
گروه جامعه: بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۵۶۶ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۸۰۹ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۸۶ هزار و ۵۸ بیمار کووید نیز تأیید شده است.
 براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۱.۱ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۷ میلیون مبتلا، پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۳.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۲.۸ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۱,۱۷۰,۵۷۱ ۱,۰۴۸,۶۹۳
۲ هند ۴۳,۷۳۰,۰۷۱ ۵۲۵,۶۶۰
۳ برزیل ۳۳,۲۵۰,۱۱۷ ۶۷۵,۱۴۵
۴ فرانسه ۳۲,۸۱۸,۹۰۱ ۱۵۰,۵۷۶
۵ آلمان ۲۹,۶۹۲,۹۸۹ ۱۴۲,۵۳۳
۶ انگلیس ۲۳,۰۷۵,۳۶۰ ۱۸۱,۵۸۰
۷ ایتالیا ۱۹,۹۸۵,۴۷۹ ۱۶۹,۷۳۵
۸ کره جنوبی ۱۸,۷۲۱,۴۱۵ ۲۴,۷۲۸
۹ روسیه ۱۸,۴۸۰,۹۳۴ ۳۸۱,۷۹۴
۱۰ ترکیه ۱۵,۲۹۷,۵۳۹ ۹۹,۰۸۸
همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۷۰ هزار و ۲۳ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۴۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، ایتالیا، کره جنوبی، روسیه، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، ژاپن، آرژانتین، استرالیا، هلند، ایران، مکزیک، کلمبیا، اندونزی، لهستان، پرتغال، اوکراین، کره شمالی، مالزی، اتریش، تایلند، رژیم صهیونیستی، بلژیک، تایوان، شیلی، کانادا، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، سوئیس، یونان، پرو، فیلیپین و دانمارک نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *