به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۲۲:۵۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب : ۳۴۷۳۹۰
رئیسی گفت چون وزارت صمت بزرگ است فاطمی‌امین نمی‌تواند آن را خوب اداره کند

می‌خواهند خودرو‌هایی‌ وارد کنند‌که مردم به پراید تعظیم کنند

می‌خواهند خودرو‌هایی‌ وارد کنند‌که مردم به پراید تعظیم کنند
گروه اقتصادی: "ماندن شما در وزارتخانه، اول به خودتان و دوم به مردم خسارت جبران ناپذیر وارد می‌کند!" این اظهارات نماینده‌ای‌ست که تا پیش از این هم خواستار استیضاح سفت و سخت سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت دولت ابراهیم رئیسی بود. استیضاحی که هر بار تا سکوی هیات رئیسه مجلس می‌رود اما به یکباره چند کیلومتر به عقب برمی‌گردد!حالا اما دوباره بحث واردات خودرو به میان آمده؛ وارداتی که وزیر پرحاشیه دولت رئیسی یک آیین‌نامه برایش تنظیم کرده؛ آیین‌نامه‌ای که اگر بدان عمل شود، به‌قول لطف‌الله سیاهکلی "مردم گاری‌های خودمان را به خودروی وارداتی ترجیح می‌دهند!"

در همین رابطه؛ لطف‌الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامیگفت: استیضاح  فاطمی امین برقرار بود و تعداد افرادی که به استیضاح ایشان رای داده بودند از حد نصاب بالاتر بود و قرار بود این استیضاح در صحن مجلس اعلام وصول شود.

رئیسی گفت چون وزارت صمت بزرگ است به این دلیل فاطمی امین آن را خوب اداره نمی‌کند!
سیاهکلی درباره توجیه دولت برای کارناآمدی وزیر صمت گفت: دولت و قبل از آن مجلس به این نتیجه رسیده بودند که برخی از وزارتخانه‌ها آنقدر بزرگ هستند که وزرا از پس اداره کردن آن‌ها بر نمی‌آیند! آقای رئیسی به ما گفتند چون این وزارتخانه قرار است به دو بخش تقسیم شود بنابراین فعلاً دلیلی برای استیضاح آقای فاطمی امین وجود ندارد!این نماینده مجلس اضافه کرد: یعنی چون الان این وزارتخانه بزرگ است و آقای فاطمی امین به تنهایی نمی‌تواند از پس آن بربیاید بنابراین باید صبر کنیم تا به دو بخش تقسیم شود و در این صورت اگر باز هم عملکرد ایشان غیرقابل قبول بود می‌شود در خصوص استیضاح ایشان صحبت کرد.

 
اگر بر استیضاح فاطمی امین پافشاری می‌کردیم تصور می‌شد که از روی غرض شخصی حرف می‌زنیم!
سیاهکلی اظهار کرد: ما پس از شنیدن این اظهارات رئیس جمهور متوجه شدیم که صحبت‌های ایشان منطقی است بنابراین از استیضاح وی طرف نظر کردیم. قصد ما از استیضاح آقای فاطمی امین این بود که دولت متوجه شود که آنجا اداره نمی‌شود! بنابراین وقتی ما فهمیدیم که دولت متوجه منظورمان شده است از استیضاح صرف نظر کردیم چون اگر ادامه می‌دادیم این استیضاح رنگ و بوی خودخواهی و غرض شخصی به خود می‌گرفت.
نماینده مردم قزوین در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: الان دولت در نظر دارد که دو وزارتخانه را تشکیل دهد یکی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و دیگری وزارتخانه بازرگانی!

به فاطمی امین گفتم با این وضع آیین‌نامه نوشتنت ادعای اداره کردن یک وزارتخانه را هم داری
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص آیین‌نامه تنظیم شده توسط فاطمی امین به سایت دیده بان ایران گفت: ما مصوبه‌ای در خصوص خودرو تصویب کردیم که یکی از بندهای آن واردات خودرو است. براساس شنیده‌های بنده، آن آیین‌نامه به هیچ درد ملت ایران نمی‌خورد! بنده به آقای وزیر گفتم که شما قرار بود یک آیین‌نامه تنظیم کنید این چه وضع آیین‌نامه نوشتن است بعد ادعای اداره کردن یک وزارتخانه را داری؟!

دولت قصد دارد خودروهای زیر 10 هزار دلار را وارد کند! /  خودروی زیر 10 هزار دلار دیگر خودرو نیست، قورباغه است!
سیاهکلی درباره محتویات آیین‌نامه تنظیم شده توسط وزیر دولت ابراهیم رئیسی اظهار کرد: براساس شنیده‌های بنده سقف واردات خودرو حداکثر 20 هزار دلار است و آقایان قصد دارند خودروهای زیر 10 هزار دلار وارد کشور کنند! به اعتقاد بنده خودروی زیر 10 هزار دلار دیگر خودرو نیست، قورباغه است!

آقایان می‌خواهند خودروهایی وارد کنند که مردم به پراید و گاری‌های تولید خودمان تعظیم کنند!
وی با ذکر این نکته که باتوجه به این آیین‌نامه مردم همان گاری‌های خودمان را سوار شوند، بهتر است! گفت: ما عادت نداریم که مردممان خودرو خوب سوار شوند؛ یعنی آقایان می‌خواهند خودروهایی وارد کنند که مردم به پراید و گاری‌های خودمان تعظیم کنند!

تعرفه 30 درصدی برای خودروهای وارداتی زیر 20 هزار دلار یعنی مردم بروید همان گاری‌های خودمان را سوار شوید!
او ادامه داد: نکته دوم این است که تعرفه‌های زیر 20 هزار دلار، 30 درصد است! خب مردم می‌روند همان گاری‌های خودمان را سوار می‌شوند چرا باید تعرفه 30 درصدی پرداخت کنند؟! بنابراین هدف ما از واردات خودرو باید تنظیم بازار باشد نه غرض ورزی!

می‌خواهند خودروی 20 هزار دلاری را 40 هزار ردلار به مردم بفروشند! / نه مردم را میشناسند نه بازار را!
سیاهکلی درباره فروش خودروی 20 هزار دلاری با قیمت 40 هزار دلار به مردم توسط دولت رئیسی تصریح کرد: آقایان قصد دارند خودروی 20 هزار دلاری را با قیمت 40 هزار دلار به مردم بفروشند! اگر این چیزی که بنده شنیده‌ام درست باشد باید به اصل مدیریت وزارت صمت بیش از این حرف‌ها شک کنیم؛ این آقایان نه بازار و نه مردم را نمیشناسند!

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم ادامه داد: به‌خدا قسم خودرو یک کالای لوکس نیست، خودرو یک کالای ضروری و حیاتی خانوار است! ما باید خودرویی به مردم بدهیم که امنیت و رفاه را به آن‌ها هدیه دهد نه گرفتن جانشان را! آنچه در آن آیین‌نامه واردات خودرو شنیده‌ام دقیقا خلاف نیازهای مردم و توصیه‌های بنده است.
این نماینده مجلس درباره در پایان واردات خودروی روسی به دیده‌بان ایران گفت: بنده چیزی در خصوص واردات خودروی روسی نشنیده‌ام! 
مرجع : دیده‌بان ایران

۱۴۰۱/۰۴/۲۵ ۲۰:۳۴
چه هیزم تری به این نا مسلمونا فروختیم (390802)