کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رفع فیلتر برای اساتید دانشگاه‌های خاص!

26 تير 1401 ساعت 19:40


گروه سیاسی: عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای  با اعلام این خبر که قرار است، اینترنت بدون فیلتر به شکل آزمایشی برای اساتید برخی دانشگاه‌های خاص اعمال شود، گفت: برخلاف برخی نگاه‌ها که درباره فیلترینگ وجود دارد در حال برداشتن فیلترینگ اینترنت برای اساتید و اعضای هیئت علمی برخی دانشگاه‌های خاص هستیم که البته این طرح در مقطعی کوتاه و به شکل آزمایشی اجرا می‌شود.
حسینی کیا  با بیان اینکه در گام بعدی، این طرح برای اساتید کل دانشگاه‌های کشور اجرا خواهد شد و اینترنت بدون فیلتر در داخل دانشگاه‌ها در دسترس اساتید قرار می‌گیرد، افزود: تا پیش از بررسی و اجرایی شدن طرح صیانت از فضای مجازی، کمیته تعیین مصادیق مجرمانه نقش کلیدی را در کشور برعهده خواهد داشت.وی گفت: در حال حرکت به سمتی هستیم تا اینترنت بدون فیلتر توسعه پیدا کند. ابتدا فیلترینگ اینترنت برای گروه‌های هدف برداشته می‌شود و انشاالله این موضوع گسترش پیدا خواهد کرد و در نهایت تنها یک سری سایت‌های خاص که منجر به گسترش فساد می‌شوند فیلتر خواهند شد.
حسینی کیا خاطرنشان کرد: امروز درباره یک سری افراد با توجه به سن و جایگاه علمی که دارند این احساس وجود دارد که اگر اینترنت آزاد در اختیار آن‌ها قرار گیرد این گروه به سمت استفاده نادرست از فضای مجازی نمی‌رود.


کد مطلب: 347661

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/347661/رفع-فیلتر-اساتید-دانشگاه-های-خاص

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir