کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

شرط و شروط جدید برای شماره‌گذاری سمند و تیبا

دنیای اقتصاد , 28 تير 1401 ساعت 10:47


گروه اقتصادی: سازمان ملی استاندارد در اوایل خرداد امسال اعتبار ایمنی سه خودروی سمند، تیبا صندوقدار و تیبا ۲ را تمدید نکرد و بنابراین شماره‌گذاری آنها متوقف شد. هرچند سازمان ملی استاندارد بر عدم شماره‌گذاری خودروهای موردنظر اصرار داشت، با این حال با توجه به تجربه‌های مشابه مشخص بود که درنهایت این خودروها پلاک خواهند شد. حالا طبق آنچه سازمان ملی استاندارد اعلام کرده، به چهار شرط، خودروهای موردنظر شماره‌گذاری خواهند شد. در این مورد، رئیس سازمان استاندارد با اشاره به ازسرگیری شماره‌گذاری سمند و تیبا اعلام کرده قرار است خودروسازان با رعایت شروطی تعهدات خود را در محصولات تیبا و سمند نسبت به خریداران انجام دهند.

طبق گفته اسلام‌پناه، قرار است خودروسازان در قالب شروطی از جمله «امکان جایگزینی محصولات»، «ارائه خدمات پس از فروش رایگان از سه تا پنج سال»، «رفع عیوب خودروها» و «انعقاد قرارداد جهت رضایت مشتریان» تعهدات خود را در قبال خودروهای موردنظر انجام دهند. با توجه به شروط موردنظر، مالکان خودروهای سمند و تیبا که شماره‌گذاری آنها از سر گرفته خواهد شد، بین سه تا پنج سال از خدمات پس از فروش رایگان برخوردار خواهند شد.

این خودروها با در نظر گرفتن اینکه بخش قابل‌توجهی از آنها قرار است در ناوگان تاکسیرانی به کار گرفته شوند، طبعا استهلاک بالایی دارند و از همین رو نیاز بیشتری به خدمات پس از فروش (در مقایسه با خودروهای شخصی) خواهند داشت. از طرفی، به نظر می رسد در صورت عدم‌امکان رفع عیوب این خودروها، شرکت‌های خودروساز باید نسبت به جایگزین کردن آنها اقدام کنند. به نظر می‌رسد سازمان ملی استاندارد قصد دارد تمام یا بخشی از شروط موردنظر را به تدریج در مورد کل خودروهای تولیدی به کار گیرد.


کد مطلب: 347928

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/347928/شرط-شروط-جدید-شماره-گذاری-سمند-تیبا

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir