کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اسپیس ایکس رکورد سالانه پرتاب موشک را شکست

1 مرداد 1401 ساعت 19:00


گروه علمی:اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک روز جمعه رکورد خود را از نظر تعداد موشک‌های پرتاب شده در یک سال شکست. سی و دومین پرتاب اسپیس ایکس در سال ۲۰۲۲ با استفاده از موشک فالکون ۹ انجام شد و این اتفاق باعث رکورد جدید برای این شرکت شد. ماسک، مدیر اجرایی اسپیس ایکس، پس از این ماموریت که ۴۶ ماهواره استارلینک را در طول چندین سال در مدار پایین زمین مستقر کرد، واکنش‌هایی را نشان داد. این ماموریت از پایگاه پرتاب اسپیس ایکس در کالیفرنیا در مجموعه نیروی فضایی وندنبرگ آغاز شد. اسپیس ایکس تاکنون نزدیک به ۳ هزار ماهواره استارلینک را به فضا پرتاب کرده است.

ماموریت روز جمعه، اسپیس ایکس را برای رسیدن به هدف خود یعنی ۵۲ ماموریت مداری تا پایان سال، سرعت می‌بخشد باید توجه کرد که سرعت پرتاب سالانه این شرکت با موشک فالکون ۹ که قابل استفاده مجدد است و می‌تواند تا ۱۵ بار پرواز کند، در حال افزایش است. اسپیس ایکس ماهواره‌های استارلینک را سریع‌تر از رقبای خود در رقابت اینترنت ماهواره‌ای مانند اپراتور ماهواره‌ای OneWeb به فضا پرتاب کرده است که بخشی از این موفقیت به دلیل قابلیت استفاده مجدد سریع فالکون ۹ و استفاده از راکت‌های داخلی است.

شرکت OneWeb در حال تکمیل یک شبکه اینترنتی در فضا با ماهواره‌های کمتر است. این شرکت ماهواره‌های خود را بر روی موشک سایوز روسیه پرتاب کرده است. همچین OneWeb در سال جاری پس از لغو قرارداد سایوز خود، قصد دارد از فالکون ۹ برای پرتاب های خود استفاده کند.


کد مطلب: 348770

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/348770/اسپیس-ایکس-رکورد-سالانه-پرتاب-موشک-شکست

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir