به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۲:۳۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ ساعت ۱۳:۲۷
کد مطلب : ۳۴۸۸۹۷

چنددرصد مالیات‌ها صرف پرداخت حقوق می‌شود؟

چنددرصد مالیات‌ها صرف پرداخت حقوق می‌شود؟
گروه اقتصادی: رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران بر لزوم شفافیت در درآمد ناشی از مالیات بر ارزش افزوده تاکید کرد.به گزارش ایسنا، تشکری هاشمی پس از استماع گزارش رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مردم انتظار دارند در قبال پرداخت مالیات اتفاقاتی مثبت در راستای توسعه و تقویت زیرساخت‌ها و زندگی‌شان رخ دهد؛ اما از آنجایی که در طول سال‌های مختلف بدنه دولت بزرگ شده شاهد آن هستیم که مالیات‌ها عمدتا صرف نگهداشت بدنه دولت می‌شود و حالا جای سوال است که چند درصد مالیات‌ها در کشور صرف توسعه شده و چند درصد صرف پرداخت حقوق و مزایا می‌شود.
 
وی با بیان این‌که در برخی کشورها مالیات در راستای سرعت بخشیدن به توسعه برای برخی مشاغل حذف شده، اظهار کرد: اما در کشور ما برای هر کاری از جمله صادرات که می‌تواند به رشد کشور کمک کند مالیات وضع شده است که به نظر می‌رسد این مساله باید اصلاح شود.
 
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران اضافه کرد: براساس قانون راهنمایی و رانندگی باید ۶۰ درصد از مبلغ جرائم راهور به شهرداری‌ها پرداخت شود اما در یک دهه اخیر کمتر از ۱۰ درصد به شهرداری‌ها از این محل پرداخت شده و این در حالی است که براساس قانون نباید این منابع در ردیف‌های دیگر خرج شود.

تشکری هاشمی از لزوم شفافیت در قانون مالیات بر ارزش افزوده تاکید کرد و گفت: هیچ مکانیزمی بر شفافیت درآمد ناشی از مالیات بر ارزش افزوده نیست به گونه‌ای که هر مبلغی به ما بدهند باید به عنوان تبرک از سوی وزارت اقتصاد دریافت کنیم در حالی که دقیقا نمی‌دانیم مبلغ دریافتی دولت از محل مالیات بر ارزش افزوده چقدر بوده است.
احمد علوی نیز با بیان این‌که متمرکز شدن پرونده‌های مالیاتی شهرداری در یک شعبه موجب کندی در رسیدگی می شود، گفت: این در حالی است که ممیزها بر معافیت‌های مالیاتی شهرداری دقت نمی‌کنند و بعد از حکم مجبور به اعتراض می‌شویم که این مساله زمان رسیدگی را طولانی کرده و فساد ایجاد می‌شود.
برچسب ها: مالیات
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *