کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

۳ بازیکن، عامل اختلاف یحیی و درویش

5 مرداد 1401 ساعت 12:52


گروه ورزشی: : از پایان لیگ بیستم روزهای زیادی نمی‌گذرد اما باشگاه سرخپوش پایتخت ماجراهای زیادی را به خود دیده است. از شروع پرشتاب در نقل و انتقالات که از روز پایانی لیگ برتر و با انتقال دو سپاهانی (سروش رفیعی و دانیال اسماعیلی‌فر) آغاز شد تا صید سعید صادقی که رکورد نقل و انتقالات ایران، خود را به عنوان مهمترین چهره بازار مطرح کرده بود و پس از آن توقف عجیب فعالیت موثر باشگاه در پنجره تابستانی. این شاید خلاصه‌ای کوتاه از ماجراهایی باشد که پرسپولیس در هفته‌های گذشته به خود دیده است اما در بین سطور صحبت‌های سرمربی تیم، نکات دیگری هم پنهان هستند.

 
یحیی ناگهان خشمگین شد
دو روز پیش موبایل بازیکنان پرسپولیس پیامک واریز بخشی از مطالباتشان را دریافت کرد تا به این ترتیب بتوان انتظار داشت حداقل تا مدتی کوتاه، خبری از اعتراض آنها به وضعیت مالی باشگاه نخواهد بود. اما برخلاف آنها، این بار سرمربی تیم وارد گود شد و در گفتگویی که داشت، نگرانی خود را به صورت علنی ابراز کرد. این البته اولین بار در این فصل نبود که یحیی نارضایتی خود از وضعیت کنونی را نشان می‌داد اما تغییر لحن در این مصاحبه به وضوح قابل مشاهده بود.

اولین صحبتهای یحیی گل‌محمدی در این فصل، به بهانه خبری بود که در مورد چرایی تاخیر در شروع تمرینات پرسپولیس (درخواست بازیکنان برای پرداخت مطالبات) شد؛ یحیی در این گفتگو از مدیران باشگاه پرسپولیس «تشکر» کرد اما گفت «هنوز کار برای ما تمام نشده» و نیازهای خود را به این شکل توضیح داد: «دو مهاجم خارجی می‌خواهیم و در پست هافبک دفاعی هم به یک بازیکن نیاز داریم.»

روز بعد از این صحبت‌ها بود که گل‌محمدی مصاحبه حاشیه تمرین با حضور خبرنگاران را انجام داد که باعث انتشار بیانیه از سوی باشگاه پرسپولیس نیز شد. او از «توقف عجیب نقل و انتقالات پرسپولیس» صحبت کرد و گفت که باوجود معرفی گزینه به باشگاه «اصلا هیچ تلاشی برای عقد قرارداد انجام نشد.»یحیی که از وضعیت تیمش کاملا نگران به نظر می‌رسید اما بازهم با لحنی آرام نسبت به مدیران باشگاه موضع‌گیری کرد و بیشتر تقصیرات را متوجه نهادهای بالادستی ورزش و فوتبال ایران کرد و حتی در پاسخ به سوال پیرامون اینکه آیا برای باشگاه در جذب مهاجم ضرب الاجل تعیین می‌کند گفت که «التیماتوم» نمی‌دهد.

حالا بیش از دو هفته از آن روزها می‌گذرد و چیزی که نظر یک ناظر بیرونی را به خود جلب می‌کند، تغییر ملموس در اظهارات یحیی گل‌محمدی است. اینکه او آشکارا نسبت به عدم جذب کاسیانو دیاز و گادوین منشا نارضایتی خود را اعلام کرده و بدون اینکه اسمی از مدیران باشگاه ببرد، نسبت به سیاست باشگاه در بودجه محدود برای جذب مهاجم گلایه کرده و خواستار انجام هزینه برای استخدام مهاجم خارجی شده است.

خشم سرمربی؛ او از چه چیزی نگران است؟
گل‌محمدی این روزها انتقادات زیادی را متوجه خود می‌بیند و هواداران پرسپولیس که یک فصل دیگر به او فرصت داده‌اند، بخشی از تقصیر وضعیت نقل و انتقالاتی را متوجه یحیی می‌دانند. شاید همین موضوع یکی از دلایلی بوده که باعث شده تا یحیی نگرانی خود را علنی کرد و با موج هواداران پرسپولیس همراه شود.یحیی اما به خوبی می‌داند که پرسپولیس در سالهای اخیر عملکرد چندان خوبی در جذب مهاجم نداشته است. کافی است اسم‌ها مرور شوند تا به این واقعیت پی برده شود که سرخپوشان چقدر در جذب مهاجم خارجی ضعیف عمل کرده‌اند: «ولادیمیر پریموف، ماریو بودیمیر، جونیور براندائو، آنتونی استوکس، کریستین اوساگوآنا و شرزود تمیروف». مهاجمانی که روی هم ۵ گل به ثمر رساندند تا متوسط کمتر یک گل به ازای هر بازیکن به ثبت برسد.

این در شرایطی است که وضعیت مالی پرسپولیس نسبت به دورانی که این مهاجمان جذب شدند، تغییر ملموسی نداشته و چه بسا بدتر هم شده است. بنابراین اینکه پرسپولیس بتواند دو یا حتی یک مهاجم کارآمد جذب کند، شاید انتظار بالا و حتی یک رویا برای هواداران پرسپولیس باشد.پرسپولیس البته تلاش می‌کند تا با فشار به مدیران باشگاه، مهاجم موردعلاقه خود را به پرسپولیس بیاورد اما در فاصله دو هفته تا شروع لیگ برتر، مذاکرات به نتیجه نرسیده و چشم انداز مثبتی در این بین دیده نمی‌شود. پس احتمال دارد در میان مصدومیت مهدی عبدی و حامد پاکدل، پرسپولیس فصل را با تک مهاجم خود آغاز کند: شرزود تمیروف - مهاجمی که قرار بود در فهرست مازاد باشد.

نتایج بازیهای پیش فصل شاید برای کادرفنی کمتر از هرکس دیگری اهمیت داشته باشد اما دو تساوی برابر نساجی و مس کرمان باعث شده تا بخشی از هواداران پرسپولیس که از تماشای نمایش تیمشان محروم هستند، همین نتایج را یک متغیر برای نگرانی از اوضاع تیم بدانند. با این حال شنیده‌ها از نمایش پرسپولیس هم چیزی نیست که حتی خود یحیی گل‌محمدی را راضی کند.برای یک پیش فصل مطلوب، می‌توان از نتایجی که روی اسکوربورد نقش می‌بندد، صرف‌نظر کرد و اساسا آن را در نظر نگرفت اما نمی‌توان از مصدومیت‌های پرتعداد به سادگی گذشت. سیاهه بازیکنان آسیب دیده پرسپولیس هرروز پُرتر می‌شود و پرسپولیس بازیکنان بیشتری را در ترکیب خود از دست می‌دهد. بازیکنانی که حتی در صورت بازگشت هم آمادگی‌شان در هاله‌ای از ابهام و تردید قرار خواهد داشت.

نگرانی اصلی پرسپولیس در خط حمله و در غیاب یک مهاجم کارآمد برای ترکیب تیم قهرمان است اما در خط دفاعی و میانی هم اطمینان کاملی وجود ندارد. پرسپولیس این فصل تغییرات زیادی داشته و هنوز هم ترکیب کامل خود را ندارد و در چنین شرایطی هماهنگی بازیکنان بایکدیگر و قرارگیری در قالب تیمی، کار سختی است که یحیی گل‌محدی در غیاب دستیار اول، به تنهایی باید انجامش بدهد.

پس شاید سرمربی تیم حق داشته باشد که نگران و نگران‌تر باشد. او به خوبی می‌داند که در پایان فصل، مسئول اصلی نتایج پرسپولیس خواهد بود و اگر قرار است کاری انجام دهد، باید در همین روزهای باقی مانده آن را به ثمر بنشاند.یحیی گل‌محمدی و رضا درویش در ابتدا رابطه خوبی با یکدیگر داشتند و همین حالا نیز شاید اوضاع قابل برگشت به گذشته باشد اما درویش می‌توانست با جذب کاسیانو، منشا و یک هافبک دفاعی، پیش فصل پرسپولیس را به بهترین شکل ممکن پیش ببرد؛ این سه بازیکنی است که رابطه مدیرعامل و سرمربی را خاکستری کرده است.


کد مطلب: 349502

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/349502/۳-بازیکن-عامل-اختلاف-یحیی-درویش

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir