OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?>OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?> مجلس کمترین اطلاعی از مذاکرات ندارد - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۲۲:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ ساعت ۱۶:۰۷
کد مطلب : ۳۴۹۵۳۸

مجلس کمترین اطلاعی از مذاکرات ندارد

مجلس کمترین اطلاعی از مذاکرات ندارد
گروه سیاسی:نایب‌رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در  مجلس با اشاره به روند مذاکرات هسته ای، بیان کرد: به جرأت می توان گفت مجلس شورای اسلامی کمترین اطلاعات را از روند مذاکرات دارد و در جریان نیست که چه اقداماتی در روند مذاکرات صورت گرفته است؟ که این قابل قبول نیست. ما این گلایه را از تیم مذاکره کننده داشته و انتظار داریم که مجلس را در جریان روند مذاکرات قرار دهند.چرا برجام به بن بست رسید؟
محمدحسن آصفری در ادامه اظهار کرد: جمهوری اسلامی گام هایی را که باید، در مسیر مذاکرات برداشته است و امروز نوبت طرف های غربی است که به تعهدات برجامی خود عمل کنند. عمل نکردن طرف های غربی به تعهدات خود سبب شده تا برجام به بن بست کشیده شود. از نظر بنده علت ایجاد این بن بست در مسیر مذاکرات عملکرد خوش بینانه تیم مذاکره کننده قبلی است. اگر مقداری به نظر منتقدین هم توجه می شد شاید امروز فرجام برجام بن بست نبود.
نماینده  اراک در مجلس ، تصریح کرد: مطمئنا این مجلس و دولت اجازه نخواهد داد که مذاکرات در بن بست باقی بماند و طرف مقابل، هم ما را در مذاکرات متوقف کرده و هم به تعهدات خود عمل نکند. مجلس شورای اسلامی مصوباتی مانند قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را بر روی میز دارد و در زمان لازم آن را ارائه خواهد کرد. بهتر است طرف های غربی و آمریکایی ها دست از شیطنت بردارند و به تعهدات خود عمل کنند.
آصفری در پایان تاکید کرد: اینکه گفته می شود سپاه مانع به نتیجه نرسیدن مذاکرات است، یک دروغ است. این دروغی است که از سوی طرف آمریکایی مطرح می شود. اصلا چنین موضوعی مطرح نیست، این طرف های مقابل هستند که بهانه هایی را روی میز آورده که مذاکرات را با مشکل مواجه کرده است. طرف غربی فکر می کند توانمندی که ما ۶ سال پیش در زمینه غنی سازی اورانیوم داشتیم، امروز دیگر وجود ندارد ولی باید متوجه باشند که این توانمندی روز به روز در حال تقویت است و فردا دیگر بازگشت ایران پای میز مذاکره به سادگی امکان پذیر نخواهد بود و قطعا ما امتیازات بیشتری را خواهیم خواست. به نفع غربی ها است که تا دیر نشده پای میز مذاکرات بازگردند و نسبت به تعهدات خود عمل کنند.

 
برچسب ها: برجام