به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ ساعت ۱۰:۵۹
کد مطلب : ۳۴۹۸۷۴

قیمت نفت افزایش می‌یابد؛علت چیست؟

قیمت نفت افزایش می‌یابد؛علت چیست؟
گروه اقتصادی:بهای معاملات آتی نفت برنت در آخرین روز معاملاتی هفته، جمعه، با ۲.۸۹دلار افزایش به ۱۱۰.۰۳دلار در هر بشکه معامله شد. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۳.۴درصد افزایش به ۹۹دلار و ۶۷سنت رسید.

کاهش ارزش دلار و افزایش معاملات سهام سبب حمایت از قیمت نفت در روز جمعه شده است. کاهش ارزش دلار، نفت را برای خریداران با ارزهای دیگر جذاب‌تر می‌کند.خریداران سهام جهانی که اغلب همگام با قیمت نفت حرکت می‌کنند، امیدوارند انقباض پولی ایالات متحده، سختگیرانه نباشد.

این در حالی است که یک محرک کلیدی، نشست بعدی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش به رهبری روسیه، موسوم به اوپک پلاس، در ۳ اوت است که بر میزان عرضه نفت و در پی آن قیمت معاملات نفت تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.به گفته منابع اوپک پلاس، این گروه در نظر دارد تولید نفت خود را برای ماه سپتامبر بدون تغییر نگه دارد و دو منبع اوپک پلاس گفتند که افزایش اندکی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

تصمیم برای عدم افزایش تولید پس از سفر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به عربستان سعودی در ماه جاری به امید دستیابی به توافقی برای باز کردن شیرها، ایالات متحده را ناامید کرده است.با این حال، تحلیلگران گفتند که افزایش عرضه برای اوپک پلاس دشوار خواهد بود، زیرا بسیاری از تولیدکنندگان در حال حاضر برای رسیدن به سهمیه‌های تولید با مشکل مواجه هستند.
برچسب ها: قیمت نفت
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *