به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۱:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب : ۳۴۹۹۱۵

جدیدترین آمار جهانی ابتلا به ویروس کرونا

جدیدترین آمار جهانی ابتلا به ویروس کرونا
گروه جامعه:بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۵۸۱ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۱۲۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۱۷ هزار و ۹۵۵ بیمار کووید نیز تأیید شده است.
به گزارش ایسنا، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۳ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۳.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

 
برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۸ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۳.۷ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۳,۰۵۴,۱۸۴ ۱,۰۵۵,۰۲۰
۲ هند ۴۴,۰۰۰,۱۳۸ ۵۲۶,۳۱۲
۳ برزیل ۳۳,۷۹۵,۱۹۲ ۶۷۸,۳۷۵
۴ فرانسه ۳۳,۷۸۶,۷۶۶ ۱۵۱,۹۸۳
۵ آلمان ۳۰,۸۵۳,۳۱۲ ۱۴۳,۹۷۲
۶ انگلیس ۲۳,۳۰۴,۴۷۹ ۱۸۳,۹۵۳
۷ ایتالیا ۲۰,۹۵۲,۴۷۶ ۱۷۱,۸۸۲
۸ کره جنوبی ۱۹,۷۰۲,۴۶۱ ۲۵,۰۲۷
۹ روسیه ۱۸,۵۷۶,۹۷۳ ۳۸۲,۳۵۲
۱۰ ترکیه ۱۵,۸۸۹,۴۹۵ ۹۹,۳۴۱
همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۳۷۶ هزار و ۷۹۴ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۸۹۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *