به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۰:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب : ۳۵۰۰۷۹

هوای تهران در هفته اول مرداد آلوده بود

هوای تهران در هفته اول مرداد آلوده بود
گروه جامعه: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام اینکه آلودگی هوای پایتخت در هفته اول مرداد فراتر از حد مجاز بود، گفت: بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش، کیفیت هوای تهران در هفته اول مرداد، شش روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز در شرایط ناسالم برای همه شهروندان قرار داشت.

 
 به گزارش همشهری آنلاین، سید محمدمهدی میرزائی قمی با اشاره به اینکه در هفته اول مردادماه، آلاینده ذرات معلق کوچک‌تر از ۲.۵ میکرون در شش روز، آلاینده ذرات معلق کوچک‌تر از ۱۰ میکرون در سه روز و آلاینده ازن نیز در سه روز بالاتر از حد مجاز بودند، افزود: البته در سه روز از هفته گذشته به صورت همزمان، دو آلاینده و در روز یکشنبه (۲ مرداد) نیز به صورت همزمان، سه آلاینده فراتر از حد مجاز قرار داشتند.

او با بیان اینکه کمترین شاخص ثبت شده در این مدت مربوط به روز سه‌شنبه (۴ مرداد) با عدد ۱۰۷ و بیشترین شاخص نیز مربوط به روز پنج‌شنبه (۶ مرداد) با عدد ۱۵۱ بود، اظهار کرد: از بامداد روز گذشته با وزش باد مناسب و بارش باران قابل توجه، شاخص کیفیت هوا به شکل قابل توجهی کاهش یافت و شاخص برخط در ساعت ۷ صبح روز جمعه با عدد ۵۱ به کمترین میزان خود در هفته گذشته رسید.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میرزایی قمی با تأکید بر اینکه با تداوم سیستم جوی ناپایدار در روز گذشته، تهرانی‌ها در اغلب ساعات کیفیت هوای مطلوبی را تجربه کردند، گفت: شاخص ۲۴ ساعته ذرات معلق کوچک‌تر از ۲.۵ میکرون در ساعت ۸ صبح امروز به عدد ۸۱ رسید و شاخص ذرات معلق کوچک‌تر از ۱۰ میکرون نیز به عدد ۴۶ کاهش پیدا کرد به طوری‌که وضعیت هوا در شرایط پاک قرار داشت، هرچند که آلاینده ازن با شاخص ۱۰۱، کیفیت هوا را در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس نگه‌ داشت.
برچسب ها: آلودگی هوا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *