به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۳:۵۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب : ۳۵۰۱۷۴

میزان درآمد و ثروت ملکه انگلیس

میزان درآمد و ثروت ملکه انگلیس
گروه بین الملل: با وجود تورمی که امسال گریبان بریتانیا را گرفته است، دریافتی‌های ملکه تغییری نخواهد کرد. بخش بزرگی از هزینه‌های زندگی ملکه بریتانیا و نهاد سلطنت از طریق بودجه عمومی تامین می‌شود.
 کاخ باکینگهام در گزارش مالی سالانه‌اش تایید کرد که کمک هزینه بلاعوض دولتی (Sovereign Grant)، کمک هزینه عمومی که هزینه مواردی از قبیل دستمزد کارکنان سلطنتی تا سفرهای خانواده سلطنتی و همچنین بازسازی کاخ باکینگهام را پوشش می‌دهد، در سال آینده در سطح فعلی خود یعنی ۱۰۳.۵ میلیون دلار باقی خواهد ماند.
به لطف قانونی که دولت دیوید کامرون، نخست‌وزیر پیشین بریتانیا وضع کرد، ملکه قرار است طی دو سال آینده «پاداش» تقریبا ۳۶ میلیون دلاری دریافت کند که با وجود تورم اقتصادی نمی‌توان این کمک مالی را کاهش داد.
ثروت شخصی و خصوصی ملکه انگلیس بین ۳۶۰ تا ۴۸۰ میلیون دلار برآورد می‌شود که شامل مجموعه‌های هنری خصوصی، جواهرات، تمبر و تابلوهای نقاشی هم است.بخشی از این ثروت، دارایی خانوادگی است که به ارث رسیده؛ مانند املاک بالمورال، یکی از اقامتگاه‌های اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا در اسکاتلند، سندرینگهام در نورفولک و همچنین سهام و سایر سرمایه‌گذاری‌های مالی که ملکه مالیات آن‌ها را می‌پردازد.
خانواده سلطنتی انگلیس هیچ تعهدی برای افشای جزئیات ثروت و سرمایه‌گذاری‌های خصوصی خود ندارند و ترجیح می‌دهند که این کار را انجام ندهند.
اما آن‌ها هزینه‌های سالانه خود را اعلام می‌کنند؛ برای مثال سال ۲۲-۲۰۲۱ هزینه سفرهای خانواده سلطنتی با هلیکوپتر نزدیک به یک میلیون پوند بوده، درحالی‌که در همین بازه زمانی هزینه سفرهای ریلی به صد هزار پوند هم نرسیده است.ملکه انگلیس همچنین مالک دوک‌ نشین لنکستر در شمال انگلستان است، یک مجموعه سرمایه‌گذاری و دارایی بزرگ که سود آن مستقیما به او پرداخت می‌شود.
دوک‌ نشین لنکستر در قرن سیزدهم میلادی تشکیل شد و شامل حدود ۱۸ هزار هکتار زمین روستایی و همچنین املاک تجاری است. در حال حاضر ارزش آن حدود ۶۹۶ میلیون دلار است و ملکه حدود ۲۴ میلیون دلار در سال از آن درآمد دارد.
درآمد دوک ‌نشین کورنوال، یکی دیگر از منابع درآمد خانواده سلطنتی، به شاهزاده چارلز پرداخت می‌شود. ارزش دارایی‌های آن از زمین کریکت اووال گرفته تا مرکز توزیع ویت‌رز در میلتون کینز حدود ۱۱۵۲ میلیون دلار است و سال گذشته ۲۴.۳۶ میلیون دلار از درآمد آن به شاهزاده چارلز پرداخت شد.
ثروت خانواده سلطنتی بسته به اینکه چگونه آن را اندازه‌گیری می‌کنید به شکل چشمگیری متفاوت است. در برخی موارد کنترل دارایی‌هایی در دست ملکه است که امکان فروش آن‌ها را ندارد. در برخی موارد درصدی از مالکیت به ملکه تعلق دارد و در مواردی کنترل املاک به دولت یا نهادهای محلی سپرده شده است.
با در نظر گرفتن معیارهای متفاوت، ارزش سلطنت بریتانیا همچون یک تجارت و کسب‌وکار، حدود ۸۱ میلیارد دلار است.اگر بر اساس دارایی‌های هلدینگ کراون، از جمله سودی که به خزانه‌داری می‌رود، ارزش خانواده سلطنتی را محاسبه کنید، این رقم ۳۰.۶ میلیارد دلار خواهد بود.
کمک هزینه دولتی از زمانی که پادشاه جورج سوم درآمدهای ارثی خانواده سلطنتی را در سال ۱۷۶۰ در ازای دریافت مبلغی سالانه به دولت واگذار کرد، به خانواده سلطنتی پرداخت می‌شود.
این کمک هزینه در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۱۰۳.۲ میلیون دلار بود که شامل ۴۱.۲۸ میلیون دلار برای بازسازی در حال انجام کاخ باکینگهام نیز می‌شد.باقی‌مانده سود نهاد سلطنت که پیش‌تر در ماه ژوئن اعلام شد و به رقم رکوردشکن ۳۷۵.۶ میلیون یورو رسیده است، به خزانه‌داری می‌رود.

 
برچسب ها: بريتانيا