به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۸:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ ساعت ۰۹:۳۴
کد مطلب : ۳۵۰۲۴۹

حجاب انتخاباتی یا حجاب گشت ارشادی؟

حجاب انتخاباتی یا حجاب گشت ارشادی؟
گروه جامعه: صادق زیبا کلام در روزنامه آرمان ملی نوشت: آقای رئیس‌جمهور در جلسه‌ای با اعضای ستاد امربه معروف و نهی از منکر اعلام کردند که «حجاب باید اجرا شود و ستاد امر به معروف و نهی از منکر به حاشیه‌ها و جوسازی‌ها توجه نکند، حجاب را که یک امر شرعی است در جامعه اجرا نمایند.» این سخنان امروز آقای رئیس‌جمهور در مرداد سال 1401 است. می‌توانیم چشمانمان را ببندیم، فرض کنیم دو سال دیگر است و ایشان به‌همراه چند تن از اصولگرایان نامزد ریاست‌جمهوری در سال 1404 هستند. می‌توان متصور شد در خصوص حجاب مطرح می‌شود و چه خواهند گفت؛ بسیاری از زنان جامعه ما آماده پذیرش حجاب هستند و نیازی به گشت ارشاد و ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای اعمال حجاب نیست اما برای آن دسته از دختران و همسران و خواهران‌مان که به حجاب اهمیت کمتری می‌دهند باید توجه داشت به اجبار نمی‌توان متوسل شد.
 
با توجه به اینکه پخش مناظرات انتخاباتی دو سال دیگر است و نگاه اصولگرایان به صندوق آراست به هیچ وجه سخنی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر مبنی بر اینکه به هرحال شما وظیفه پیاده‌سازی حجاب را برعهده دارید، یا خطاب به گشت ارشاد تعارف را کنار بگذارید، بالعکس معتقد هستند که حجاب را در چارچوب امور فرهنگی بلند مدت نهادینه کنیم. حال سوالی پیش‌آمد می‌کند مبنی بر اینکه کدام رویکرد در مورد حجاب باید تحقق پیدا کند و در جامعه پیاده شود رویکردی که امروز با مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌گویند یا رویکردی که دو سال دیگر در جریان مناظرات تلویزیونی گفته خواهد شد؟ پاسخ به این پرسش شاید بتواند در نوع رویکرد دولت‌ها نسبت به این مساله مهم تاثیرگذار باشد.
برچسب ها: صادق زیباکلام
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۱-۰۶-۱۰ ۰۹:۳۲ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *