به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۰:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ ساعت ۱۴:۵۳
کد مطلب : ۳۵۰۳۷۷
یورو ۲۰۲۲

زنان انگلیس جام ملت‌های اروپا را فتح کردند

گروه ورزشی: جام ملت‌های اروپا - یورو ۲۰۲۲ زنان با قهرمانی انگلستان در خانه خود به پایان رسید.
زنان انگلیس جام ملت‌های اروپا را فتح کردند
دو تیم انگلیس و آلمان برگزارکننده فینال جذاب یورو ۲۰۲۲ زنان در استادیوم پر از تماشاگر ومبلی لندن بودند که در یک دیدار جذاب و دیدنی انگلیس قهرمان جام ملت های اروپا شود تا بزرگترین افتخار ملی فوتبال انگلیس از سال ۱۹۶۶ رقم بخورد. رقابت‌های یورو ۲۰۲۲ زنان با حضور ۱۶ تیم و با یک سال تاخیر به علت شیوع ویروس کرونا، امسال و به میزبانی انگلستان برگزار شد. در نیمه‌نهایی این رقابت‌ها، آلمان با نتیجه ۲ بر ۱ از سد فرانسه گذشت و به فینال رسید تا رقیب انگلستانی شود که با ۴ گل سوئد را در هم کوبیده بود.

در دیدار فینال انگلیس ها در نیمه دوم با گل اِلا تون از پرافتخار ترین تیم اروپا پیش افتادند اما گل دقیقه ۷۲ لینا ماگول هافبک بایرن مونیخ بازی را به تساوی کشاند تا وقت های اضافی در انتظار دو تیم باشد. در وقت های اضافه اما کلویی کلی در دقیقه ۱۱۰ گل برتری سه‌شیرها را زد تا انگلیس با یک پیروزی دراماتیک در برابر قهرمان ۸ دوره جام ملتهای اروپا برای اولین بار قهرمان شود و بزرگترین افتخار فوتبال ملی انگلیس پس از قهرمانی ۱۹۶۶ تیم ملی مردان در جام جهانی را رقم بزند. سال گذشته تیم ملی مردان انگلیس در ومبلی فینال را به ایتالیا باخته بود و دستش از جام ملت های اروپا کوتاه مانده بود.

 
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۱-۰۶-۱۰ ۱۴:۴۸ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *