به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۲۲:۵۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ ساعت ۱۸:۲۸
کد مطلب : ۳۵۰۴۳۰

فراری از خودروی جدید خود رونمایی کرد/عکس

فراری از خودروی جدید خود رونمایی کرد/عکس
گروه اقتصادی: شرکت فراری از خودروی ۲۹۶ GT۳ جدید خود در روز جمعه رونمایی کرد. این خودرو یک ماشین مسابقه مدولار  است که توسط یک تیم ایتالیایی ساخته شده است.شرکت فراری در مراسم رونمایی از خودروی مسابقه جدید ۲۹۶ GT۳ خود نشان داد که این خودرو  جایگزین خودروی ۴۸۸ GT۳ Evo در سال ۲۰۲۳ خواهد شد. خودروی جدید فراری دارای قسمت‌های جلو و عقب جداشدنی است؛ اما بخش‌های بدنه آن در جلو و عقب را می‌توان به‌صورت یک‌تکه جدا کرد.فردیناندو کانیزو، رئیس طراحی ماشین‌های مسابقه‌ای GT در فراری، می‌گوید: ما به نحوه انجام کار‌ها در فرمول ۱ و نمونه‌های اولیه نگاه کردیم و آن را کپی کردیم.  درحال حاضر ما برخی از ایده‌ها و مفاهیم را با تیم F۱ رد و بدل کرده‌ایم. او در ادامه سخنانش افزود که در طول توسعه، خودروی ۲۹۶ GT۳ تعامل زیادی با همه بخش‌های فراری از جمله عملیات Scuderia F۱ داشته است.

کانیزو توضیح داد؛ هنگامی که بدنه جلو یا عقب را جدا می‌کنید، فقط یک کانکتور الکتریکی در خودرو وجود دارد و از تعداد زیادی کابل خبری نیست. او افزود: سهولت کارکردن خودرو و اینکه چقدر سریع می‌توانید اجزا را تغییر دهید، بخش کلیدی عملکرد است. همچنین بدنه‌ی جلو و عقب خودرو را می‌توان خیلی سریع، در چند ثانیه تغییر داد.

مشخصات کامل خودروی ۲۹۶ GT۳ پس از انتشار اولین عکس‌های این خودرو که در پیست آزمایشی فیورانو فراری بود، فاش شد. موتور این خودروی مسابقه‌ای جدید، معماری و ظرفیت ۲۹۶ GTB جاده‌ای را که در سال ۲۰۲۱ عرضه شد، حفظ کرده است. این به به این معنی است که این خودرو  دارای یک موتور سه لیتری V۶ توئین توربو با زاویه سرعت ۱۲۰ درجه است.

اولین خودروی مسابقه‌ای ۲۹۶ GT۳ در منطقه ۸۰۰۰ کیلومتری به طور کامل آزمایش شده است و تحویل به مشتریان در پایان سال جاری و قبل از اولین مسابقه آن در دیتونا ۲۴ آغاز خواهد شد. همچنین قیمتی برای این خودروی جدید منتشر نشده است.
برچسب ها: خودرو فراری