به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۲۲:۵۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ ساعت ۱۹:۲۳
کد مطلب : ۳۵۰۴۴۲

سه سال و هفت ماه زندان بخاطر دیدار با «ابی»!

گروه سیاسی: وکیل مدافع مریم کریم بیگی، خواهر مصطفی از کشته‌شدگان اعتراض‌های ۸۸، می‌گوید حکم سه سال حبس موکلش به اتهام «تبانی با اِبی»، خواننده ایرانی بوده است!
سه سال و هفت ماه زندان بخاطر دیدار با «ابی»!
مریم کریم‌بیگی که از اسفند پارسال چند دور بازجویی شده بود، نهایتا روز ۲۴ خرداد امسال در منزلش بازداشت شد. امیر رئیسیان، وکیل مدافع خانم کریم‌بیگی، امروز دوشنبه ۱۰ مرداد درباره جزئیات برگزاری دادگاه موکلش به سایت «مدارا» گفت: مطابق حکم اخیر شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، موکل من برای اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی» به سه سال و هفت ماه حبس، برای ارتکاب «جرم تبلیغ علیه نظام» به یک‌سال حبس و بابت اتهام «نگهداری مشروبات الکلی» هم به یک‌سال حبس به علاوه جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شد. او گفت: بر اساس قانون، صرفاً مجازات شدید قابل اجرا خواهد بود؛ یعنی سه سال و هفت ماه حبس تعزیری.
رئیسیان افزود: در بخشی از این حکم، به «هم‌نشینی با آوازخوان خارج‌نشین که در نظر ایرانیانِ میهن‌دوست شخصی خائن است»، اشاره شده اما نامی از او برده نشده است. وکیل مریم کریم‌بیگی با اشاره به همین موضوع و در پاسخ به این سوال که این خواننده خارج نشین چه کسی است، گفت: ابراهیم حامدی(ابی). موکل بنده سال‌ها پیش در توئیتی ابراز علاقه کرده بود که در کنسرت ایشان باشد، این خواننده نیز بدون هیچ مقدمه و هماهنگی قبلی برای ایشان بلیط کنسرت ارسال کرده بود و موکل به دعوت این هنرمند همراه مادرشان برای کنسرت به ترکیه سفر کرده بود و در حاشیه کنسرت و پشت صحنه عکس یادگاری با ایشان گرفته بود. منظور دادگاه از هم‌نشینی با «آواز خوان…» همین است.
او گفت: این یعنی از دیدگاه دادگاه توئیت‌های منتشر شده توسط خانم کریم‌بیگی به طور کلی مصداق «تبلیغ علیه نظام» تلقی شده است. رئیسیان همچنین خاطرنشان کرد یکی از دوستان خانوادگی موکل، یک بسته هدیه به منزل‌شان آورده بود که فراموش شده و در روز بازداشتِ موکل، این کادو توسط ضابطین باز شده و مشخص شد که سه بطری آبجوی دست‌ساز بوده است. او افزود: برای این بسته که ضابطین احراز کردند باز نشده بوده، موکلش به یک‌سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و جزای نقدی معادل پنج برابر قیمت عرفی محکوم شده است
مریم کریم‌بیگی فروردین امسال نیز طی «یک تماس تلفنی» از دانشگاه محل تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد رشته جامعه‌شناسی اخراج شده بود اخراج وی به دلیل «پرونده‌ تازه‌ای که علیه او گشوده بود» صورت گرفت. شهناز اکملی، مادر مریم کریم‌بیگی، نیز مهرماه ۱۳۹۸ به تحمل یک سال حبس تعزیری، ممنوع الخروجی، محرومیت از فعالیت سیاسی و محرومیت از عضویت در فضای مجازی محکوم شده بود. مصطفی کریم بیگی در جریان اعتراض‌های سال ۸۸ مورد اصابت گلوله از ناحیه سر قرار گرفت و با وجود سکونت در تهران، مأموران اجازه دفن او را در شهر تهران ندادند.

 
برچسب ها: مریم کریم‌بیگی
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۱-۰۶-۱۰ ۱۹:۱۵ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۰۵/۱۰ ۱۹:۵۲
حیاتی. مجری با سابقه اخبار هم مشکلش با ابی شروع شد. (391474)
۱۴۰۱/۰۵/۱۰ ۱۹:۵۵
خودشون گفتند همه می تونن بیان، این حکم نشان میده از نگاه اونها مشکلی ندارن.
البته وقتی بیان دستگاه های موازی می گن شما وظیفه خودتون رو انجام می دین و ما هم به محض ورود مستقیم مهمان زندانشون می کنیم. (391475)
۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۰۰:۰۷
خداییش خیلی بی انصافی هست این حکم (391497)
مازیار
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۰۰:۰۸
سه سال زندان بخاطر ملاقات با آبی؟!؟!

درست شنیدم عایا؟؟؟؟ (391498)
۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۰۰:۰۹
این خانواده از سال ۸۸ به بعد خیلی آزار دید و اذیت شد. جوان رعنای آنها که کشته شد و قاتل هم هرگز شناسایی و معرفی نشد، بهتر بود به جای این کارها از خانواده دلجویی می‌کردند (391499)
۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۰۰:۰۹
جرم مریم کریم بیگی و شهناز اکملی مادر گرامی مصطفی، فقط و فقط دادخواهی است (391500)
۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۱۳:۵۷
آقایان شما از کجا آمده اید که بگویید کی با کی ملاقات کند؟ کجای کتاب قانون چنین مجازاتی تعیین شده است؟ (391522)