به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۰:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ساعت ۰۸:۴۹
کد مطلب : ۳۵۰۴۶۲

رئیسی در موقع انتخابات هم اینگونه حرف می‌زند؟

رئیسی در موقع انتخابات هم اینگونه حرف می‌زند؟
 گروه سیاسی: صادق زیباکلام استاد دانشگاه در یادداشتی اینستاگرامی از موضع ابراهیم رئیسی درباره حجاب انتقاد کرد و نوشت:‌جناب آقای رئیس جمهور در جلسه‌ای که با اعضاء «ستاد امر به معروف و نهی از منکر» داشتند، از آنها خواستند که تسلیم جوسازی‌ها نشده و به وظائف قانونی‌شان در مورد حجاب عمل کنند. جناب رئیسی تنها چهرۀ اصولگرا نیستند که در قبال اعتراضاتی که نسبت به اعمال فشار و برخوردهای ناخوشایندی که نسبت به بانوان بدحجاب صورت گرفته، سکوت اختیار کرده‌اند. کِاَنَّهُ آن رفتارهای تاسف‌آور در ایران نبوده و در کشور دیگری آنگونه با زنان رفتار شده. ایشان حتی تلویحاً از «ستاد امر به معروف» می‌خواهند که بدون توجه به جوسازی‌ها، قرص و محکم قانون را به اجرا بگذارند. گمان نمی‌رود که معنی سخنان ایشان و موضع‌گیری‌شان در قبال اجراء «حجاب اجباری» خیلی جای تردید داشته باشد. موضوع چیز دیگری است. موضوع، برخورد دوگانه در خصوص مسئلۀ حجاب، قبل و بعد از انتخابات است.
می‌توانیم چشمانمان را ببندیم و دو سه سال دیگر را تصور کنیم که جناب رئیسی به همراه چند چهرۀ اصولگرای دیگر دارند مناظرۀ انتخاباتی برگزار می‌کنند و جناب دکتر حیدری، مصاحبه‌کنندۀ برجستۀ صدا و سیما از نامزدها در مورد حجاب پرسیده‌اند. آیا جناب رئیسی در فضای انتخابات هم همچنان به سروقت «ستاد امر به معروف» و سایر دستگاه‌های اجرایی می‌روند و به آنها یادآوری می‌کنند که مرعوب جوسازی‌ها نشده و قانون حجاب را قرص و محکم اجرا نمایند؟ یا برعکس، خواهند گفت که: «حجاب یک مقولۀ فرهنگی است و راه حل آن زور و خشونت نیست.
بسیاری از برادران توجه ندارند که در مورد حجاب باید فرهنگ‌سازی بشود. آموزش و پرورش در مدارس، شورایعالی انقلاب فرهنگی در سطح جامعه، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، صدا و سیما، وزارت ارشاد، سینما و مهم‌تر از همۀ اینها،نهاد خانواده باید به روی فرهنگ حجاب کار کنند. ما متأسفانه در این ۴۵سال، از کار زیربنایی فرهنگی درمورد حجاب غفلت کرده‌ایم و خواسته‌ایم حجاب را از طریق امر به معروف و گشت ارشاد و برخوردهای خشن اجرا کنیم. معلومه که موفق نشده‌ایم و نخواهیم شد».
سایر نامزدها هم حرف‌های مشابهی در خصوص لزوم فرهنگ‌سازی، لطافت گل و گیاه، زیبایی مهتاب و شب تاب، سوسن و سنبل و عطر گل یاس، پیرامون حجاب و عفاف و جایگاه ملکوتی و آسمانی زنان در اسلام برخلاف غرب فاسد و رو به انحطاط و... خواهند گفت و کلامی درخصوص گشت ارشاد و... به میان نخواهد آمد. تا به میمنت و مبارکی از گردنۀ انتخابات عبور کنیم.

 
برچسب ها: حجاب
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۱-۰۸-۱۱ ۰۸:۴۸ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۰۸:۵۶
آره ! میخواد بگه بانیان وضع موجود یعنی دولت دوره قبل خودم ! (391507)
بهنام
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۰۹:۳۷
حجاب ....... (391509)
darush
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۵/۱۲ ۱۳:۱۱
ریا و تزویر جزو اصول سیاستمدارهاست (391592)