کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

شرکت‌های واردکنند، در شرف ورشکستگی

11 مرداد 1401 ساعت 11:08


گروه اقتصادی: سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اظهار کرد: در حال حاضر حدود یک میلیون و ۸۵۰هزار دستگاه تلفن همراه ذخیره که هنوز خاموش هستند و در شبکه ارتباطی فعال نشده‌اند، وجود دارد. بیش‌بینی می‌شود ظرف یک تا یک ماه و نیم آینده این دستگاه‌ها وارد شبکه ارتباطی کشور شوند.به گزارش ایسنا، محمدرضا عالیان گفت: کل واردات موبایل در چهار ماه ابتدایی امسال حدود چهار میلیون دستگاه به ارزش ۹۷۰میلیون دلار بوده که ۱۵۰هزار دستگاه به ارزش حدود ۱۰۰میلیون دلار به‌صورت مسافری وارد کشور شده است.

عالیان افزود: از این این چهار میلیون دستگاهی که در سال ۱۴۰۱ به کشور وارد شد، حدود ۲۴۰هزار دستگاه بالای ۶۰۰دلار بوده است. همچنین بیش از ۶۵هزار دستگاه موبایل بالای ۶۰۰دلار به‌صورت مسافری به کشور وارد شده است‌.به گفته وی چالش مهم واردکنندگان موبایل در حال حاضر تخصیص ارز است. واردکنندگان موبایل از ۲۷ اردیبهشت امسال هیچ تخصیص ارزی دریافت نکردند. در سال جاری فقط ۳۵۳ شرکت موفق شدند حداقل یک بار واردات انجام دهند، اما در جلسات مشترکی که تاکنون برگزار شده، ذی‌نفعان دولتی قول دادند که شرایط به حالت عادی برگردد.سخنگوی انجمن موبایل افزود: به عبارت دقیق‌تر ثبت سفارش تلفن همراه‌های ترخیص شده در سال جاری، مربوط به قبل از ۲۷ اردیبهشت بوده که به‌صورت قطره‌چکانی وارد می‌شود.

شرکت‌های واردکنند، در شرف ورشکستگی
عالیان با بیان اینکه تخصیص نیافتن ارز باعث شده بسیاری از شرکت‌ها در شرف ورشکستگی باشند، تصریح کرد: تعداد زیادی از این شرکت‌ها پرسنل زیادی دارند که خطر بیکاری آن‌ها وجود دارد. چرا که اگر وضعیت به همین شکل پیش برود، بخشی از این شرکت‌ها در ماه‌های آینده وجود نخواهند داشت‌.سخنگوی انجمن موبایل مسئله دیگر این بخش را دپوی کالاها در گمرک عنوان کرد و گفت: بخشی از موبایل‌های وارد شده به دلیل تخصیص نیافتن ارز و تغییر تعرفه‌ها، حداقل دو تا سه ماه است که در گمرک دپو شده است.


کد مطلب: 350516

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/350516/شرکت-های-واردکنند-شرف-ورشکستگی

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir