OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?> شمارش معکوس برای ورود پلوسی به تایوان - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۱۶:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب : ۳۵۰۶۱۹

شمارش معکوس برای ورود پلوسی به تایوان

شمارش معکوس برای ورود پلوسی به تایوان
گروه بین الملل: در آستانه ورود نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در اواخر روز سه‌شنبه به تایوان، چندین جنگنده چینی برفراز خط مرزی غیررسمی تنگه تایوان به پرواز درآمدند.
چین بارها نسبت به سفر خانم پلوسی به تایوان هشدار داده و بر ادعای خود مبنی بر مالکیت این کشور بر تایوان تاکیده کرده با این حال، ایالات متحده تصریح کرده که مرعوب هشدارهای پکن نخواهد شد.
در چنین شرایطی یک منبع آگاه  گفت که افزون بر پرواز «تحریک آمیز» جنگده‌های چینی، چندین ناو جنگی چینی نیز از روز دوشنبه در نزدیکی خط تقسیم غیررسمی تنگه تایون مستقر شده‌اند.
در مقابل، جنگنده‌های تایوانی نیز در حال آماده باش قرار دارند و وزارت دفاع این کشور نیز روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آماده واکنش به موقع به «تهدیدهای دشمن» است.
تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نیز از اعزام خودروهای زرهی چینی به شهر شامان، واقع در استان فوجیان که در جنوبی شرقی چین قرار گرفته، حکایت دارد.
با این حال، منابع آمریکایی خبر دادند که خانم پلوسی به احتمال زیاد پس آن که سه‌شنبه شب یا اوایل روز چهارشنبه وارد تایوان خواهد شد، روز چهارشنبه با رئیس جمهوری این کشور دیدار خواهد کرد. همچنین گفته می‌شود او قصد دارد بعد از ظهر چهارشنبه نیز با گروهی از فعالان حقوق بشر در مورد موارد نقض حقوق بشر از سوی پکن گفتگو کند.
تور آسیایی خانم پلوسی از روز دوشنبه و از سنگاپور آغاز شده است. او روز سه‌شنبه نیز از مالزی دیدن کرد. دفتر خانم پلوسی به طور رسمی اعلام کرده است که او به کره جنوبی و ژاپن نیز خواهد رفت اما اشاره‌ای به سفر تایوان نکرد.
وزارت خارجه تایوان نیز هنوز هیچ اظهارنظری در مورد گزارش‌های مربوط به برنامه‌های سفر پلوسی نداشته اما کاخ سفید که هنوز این سفر را تایید نکرده، به خانم پلوسی حق داده که به تایوان سفر کند.
چین روز دوشنبه این سفر را «مداخله آشکار در امور داخلی چین» توصیف کرد و هشدار داد که «ارتش آزادیبخش خلق چین» هرگز در مقابل چنین مداخله‌ای بیکار نخواهد نشست.
برچسب ها: چین