به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۰:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب : ۳۵۰۷۸۷

بازار برای سومین روز متوالی سبزپوش شد

بازار برای سومین روز متوالی سبزپوش شد
گروه اقتصادی: بورس ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ نیز مثل دو روز گذشته، توانست با سبزپوشی معاملات را به پایان ببرد. شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته، هفت هزار و ۳۳۸واحد، معادل ۰.۵درصد رشد کرد و در سطح یک میلیون و ۴۳۷هزار واحد ایستاد.شاخص هم‌وزن هم توانست در معاملات امروز در مسیر صعود حرکت کرده و رشدی ۰.۹درصدی را ثبت کند. با این صعود سه هزار و ۴۶۶واحدی، شاخص کل در پایان معاملات به ۳۸۴هزار و ۵۵واحد رسید.

همان همیشگی!
ارزش کل معاملات بورس امروز، با رشد ۱۰۰میلیارد تومانی نسبت به روز گذشته همراه بود و به دو هزار میلیارد تومان رسید. با این وجود، این سطوح از ارزش معاملات، همچنان نمی‌تواند برای اهالی بازار دلگرم کننده باشد.
از طرف دیگر، روند خروج پول حقیقی از معاملات بورس همچنان ادامه دارد. به طوری که امروز هم حقیقی‌های بازار، به طور خالص ۸۰میلیارد تومان از چرخه معاملات خارج کردند.

نمادهای تاثیرگذار بر بورس ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
نماد شپدیس، بیشترین تاثیر مثبت، معادل ۶۸۴واحد را بر شاخص کل بجا گذاشت. به علاوه  نمادهای فارس، فملی، خودرو، حکشتی، خساپا و خبهمن، دیگر نمادهایی بودند که رشد شاخص را تقویت کردند.نمادهای کگل، شفن و شبریز هم نمادهایی بودند که بیشترین اثر منفی را بر حرکت شاخص داشتند.

ماشین سواری بورس ادامه دارد
بازار دیروز در حالی به پایان رسید که در دقایق پایانی، خبر ورود محصولات سایپا و ایران خودرو به معاملات بورس، تقاضا برای سهام خودروسازان را بالا برد. این افزایش تقاضا به بازار امروز هم کشیده شد و سهام خودروسازان از همان ابتدای معاملات با تقاضای بالا از سوی معامله‌گران مواجه شدند.این افزایش تقاضا تا پایان بازار هم ادامه یافت. به طوری که نمادهای خودرو، خساپا، خگستر، خبهمن، ورنا و برخی نمادهای دیگر این صنعت، همگی با صف خرید معاملات را به پایان رساندند. به این ترتیب صنعت خودروسازی لیدر بازار امروز و عامل اصلی بازار سبزپوش امروز بود.
برچسب ها: بورس