به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۵:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ ساعت ۱۷:۱۷
کد مطلب : ۳۵۰۸۰۷

پاداش جام جهانی را صرف خیریه می‌کنم

پاداش جام جهانی را صرف خیریه می‌کنم
گروه ورزشی: آلفونسو دیویس تصمیم گرفت تمام پاداش جام جهانی خود را به امور خیریه اختصاص دهد.به گزارش ایسنا، کانادا در جام جهانی ۲۰۲۲ باید با تیم‌های بلژیک، کرواسی و مراکش دیدار کند و کار سختی برای صعود از گروه خود دارد. کانادا که تنها یک بار حضور در جام جهانی را تجربه کرده است برای دومین بار در جام جهانی قطر حضور خواهد داشت.  
 
آلفونسو دیویس ستاره تیم ملی فوتبال کانادا در توییتی نوشت: وقتی بچه بودم کانادا از من و خانواده‌ام که به این کشور مهاجرت کردیم به خوبی استقبال کرد و به ما فرصت زندگی بهتر داد. این به من امکان داد که رویاهایم را زندگی کنم و حالا در جام جهانی رقابت خواهم کرد. بازی برای کانادا افتخار بزرگی است و می‌خواهم آن را جبران کنم، بنابراین تصمیم گرفتم پاداش‌های جام جهانی امسال را به خیریه اهدا کنم.

سال گذشته، سال سختی برای این مدافع بود زیرا او اکثر فصل گذشته را پس از ابتلا به کرونا از دست داد. این بازیکن ۲۱ ساله در ماه آوریل برای بایرن به میادین بازگشت و ماه گذشته به ساکرنت گفت که نمی داند می تواند دوباره بازی کند یا خیر. دیویس گفت: مصدومیت من خیلی ترسناک بود، به خصوص وقتی که پزشکان به من گفتند که نمی‌دانند قرار است چه مدت بیرون باشم. در آن زمان شک داشتم که هنوز هم می توانم فوتبال بازی کنم یا خیر اما در نهایت همه چیز درست شد. من خوشحالم و از اینکه پزشک چنین مراقبت خوبی از من کرد، سپاسگزارم.

کانادا یکی از میزبان‌های مشترک جام جهانی ۲۰۲۶ است و حالا در سال ۲۰۲۲ دومین حضور خود را در جام جهانی تجربه خواهد کرد. این تیم توانست در سال ۱۹۸۶ در جام جهانی شرکت کند که در همان دور گروهی نیز حذف شد. این تیم در انتخابی جام جهانی امسال عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست تیم‌های قدرتمند مکزیک و آمریکا را شکست دهد تا نشان دهد که تیم دست و پا بسته ای نیست و با قدرت سهمیه حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ را به دست آورد.کانادا در اولین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۲۲ باید برابر تیم ملی فوتبال بلژیک قرار گیرد.
برچسب ها: آلفونسو دیویس