به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۱۴:۵۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ ساعت ۱۷:۱۸
کد مطلب : ۳۵۰۸۰۸

مبدع قانون گل زده در خانه حریف درگذشت

مبدع قانون گل زده در خانه حریف درگذشت
گروه ورزشی: رئیس سابق یوفا که قانون گل زده خارج از خانه را ابداع کرد درگذشت.به گزارش ایسنا، هانس بنگرتر رئیس سابق یوفا در ۹۸ سالگی درگذشت. او بین سال‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۸ ریاست یوفا را بر عهده داشت. بنگرتر در دوران تصدی خود، تاریخ‌های ثابت برای مسابقات در رقابت‌های اروپایی را ترویج داد و قانون گل‌ زده خارج از خانه را تصویب کرد که این قانون سال‌ها پابرجا بود تا اینکه از لیگ قهرمانان فصل قبل این قانون دیگر مورد استفاده قرار نگرفت.
 
الکساندر چفرین، رئیس یوفا تسلیت خود را بابت درگذشت بنگرتر ابراز کرد. در بیانیه یوفا آمده است: یوفا از درگذشت هانس بنگرتر، که نقش مهمی در تاریخ یوفا نه تنها به عنوان رئیس، بلکه به عنوان فردی که سهمی تعیین کننده در توسعه سازمان و تکامل آن داشته است، بسیار متأسف است.

بنگرتر از ۱ ژانویه ۱۹۶۰ تا زمان استعفای خود در ۳۱ دسامبر ۱۹۸۸ مدیریت یوفا را برعهده داشت و در سال ۱۹۹۲ او به عنوان عضو افتخاری یوفا انتخاب شد.یوفا قانون گل‌های خارج از خانه در رقابت‌های اروپایی را از فصل ۲۲-۲۰۲۱ لغو کرد. این قانون از سال ۱۹۶۵ در مسابقات اروپایی اجرا می‌شود. در این قانون در جریان دیدار دو تیم برابر هم، در صورت تساوی گل های زده شده برتری به تیمی داده می شد که در خارج از خانه گل های بیشتری می زد.
برچسب ها: یوفا