به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۳:۳۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب : ۳۵۰۸۴۷

حکم کور کردن سه نفر در مرحله اجرای احكام

حکم کور کردن سه نفر در مرحله اجرای احكام
گروه جامعه: روزنامه همشهری، گزارش داد که حکم کور کردن سه نفر  برای انجام مقدمات اجرای حکم به دادسرای جنایی تهران فرستاده شده است.
روزنامه شهرداری تهران می‌افزاید این احکام مربوط به سه پرونده جداگانه یک زن و دو مرد است که به قصاص کوری چشم محکوم شده‌اند.یکی از این پرونده‌ها مربوط به درگیری دو زن جوان در یکی از شهرهای استان کرمانشاه است که سال ۹۰ رخ داد و یکی از آن‌ها به روی دیگری اسید پاشید که منجر به کوری چشم راست زن جوان شد.
پس از دستگیری فرد اسیدپاش، او گفت که برای «انتقام‌جویی» اسیدپاشی کرده است که پس از اعتراف و محاکمه در دادگاه، به درخواست قربانی حادثه، از سوی قضات به قصاص چشم محکوم شد. دیوان عالی کشور این حکم را تایید کرده است.دومین محکوم، مرد جوانی است که سال ۹۶ در جریان درگیری، باعث کور شدن چشم راست یک مرد شده بود. قضات دادگاه استان فارس پس از محاکمه متهم، حکم به قصاص چشم وی دادند و این حکم نیز در دیوان عالی کشور تأیید شده است.سومین محکوم مرد جوانی است که سال ۹۷، با اسلحه شکاری در استان قم به مردی شلیک کرد و باعث کوری چشم چپ او شد. او پس از محاکمه در دادگاه به درخواست شاکی پرونده به قصاص چشم محکوم شد.
سایت خبری «رکنا» نیز درباره خبر نزدیک بودن اجرای این احکام نوشت، از آن‌جا که هر سه پرونده در مرحله اجرای حکم قرار گرفته بود اما امکانات و شرایط لازم برای اجرای حکم در این سه استان وجود نداشت، هر سه پرونده برای تعیین تکلیف در نحوه اجرای حکم به استان تهران فرستاده شد.
اسفند سال ۹۳ رسانه‌ها گزارش دادند که برای اولین بار حکم قصاص چشم در برابر چشم اجرا شده است. آبان سال ۹۵ نیز گزارش شد که یک حکم قصاص چشم در برابر چشم در تهران اجرا شده است.

 
برچسب ها: قصاص