به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۲:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۴ ساعت ۱۰:۱۰
کد مطلب : ۳۵۰۹۲۵

عجیب‌ترین اتفاق تاریخ ‌جام جهانی چیست؟

عجیب‌ترین اتفاق تاریخ ‌جام جهانی چیست؟
گروه ورزشی: : رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تا چند ماه دیگر شروع می شود و این قضیه فصل پیش‌رو را در دنیای فوتبال کاملا تحت تاثیر قرار داده است چرا که این جام جهانی به شیوه ای متفاوت از نظر زمانی و در وسط فصل باشگاهی برگزار می شود.
 
بحث و حرف و حدیث درباره سرمربی های تیم های حاضر در جام جهانی همواره وجود داشته است و در تمام تیم های ملی که به جام جهانی صعود می کنند، این دوگانه که مربی داخلی بهتر است یا مربی خارجی وجود داشته است.در این زمینه یک فکت و آمار جالب در تاریخ رقابت های جام جهانی وجود دارد و آن هم این است که تاکنون هیچ کشوری موفق نشده است با سرمربی خارجی در رقابت های جام جهانی به مقام قهرمانی برسد. در واقع در کل ادوار تاریخ رقابت های جام جهانی، هر کشوری که قهرمان جام جهانی شده است، مربی داخلی داشته است.

برای نمونه در جام جهانی 2018، فرانسه با دیدیه دشان قهرمان جام جهانی شد که یک فرانسوی بود. یا در 2014 آلمان با یواخیم لوو قهرمان شد که یک آلمانی بود. در سال 2010 اسپانیا با دل بوسکه قهرمان شد که یک اسپانیایی بود و بدین ترتیب این روند در تمام ادوار جام جهانی وجود دارد.تنها دو بار مربیان خارجی توانستند به فینال جام جهانی برسند؛ جورج راینور (مربی انگلیسی) با سوئد در سال ۱۹۵۸ و ارنست هاپل (مربی اتریشی) با هلند در سال ۱۹۷۸. سوئد در فینال 1958 با نتیجه 5-2 به برزیل باخت و هلند در فینال 1978 با نتیجه 3-1 به آرژانتین باخت.باید دید که در جام جهانی 2022 قطر یک مربی خارجی می تواند قهرمان دنیا شود یا این روند همچنان ادامه خواهد داشت. گفتنی است که تیم های بزرگ دنیا اکثرا مربی داخلی دارند.
برچسب ها: جام جهانی قطر