به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۱۶:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ ساعت ۱۳:۲۱
کد مطلب : ۳۵۱۱۰۲

رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور

رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور
گروه جامعه: سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در نقاط مختلف و خیزش گرد و خاک در شرق و غرب و بخش‌هایی از مرکز ایران خبر داد. آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی کشور نشان می‌دهد که طی ۲۴ ساعت آینده در برخی نقاط شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی و همچنین ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی رگبار موقت باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد. این شرایط یکشنبه (۱۶ مردادماه) با شدت بیشتر علاوه بر مناطق ذکر شده در خراسان شمالی نیز ادامه خواهد داشت.
 
دوشنبه و سه‌شنبه (۱۷ و ۱۸ مردادماه) در نوار شمالی کشور و ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی رگبار موقت و گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. چهارشنبه (۱۹ مردادماه) بارش در مناطق یاد شده تقویت شده و علاوه بر این مناطق در نیمه‌شمالی فارس و شرق اصفهان نیز شاهد ابرناکی و رگبار پراکنده خواهیم بود.
طی ۵ روز آینده با توجه به ناپایداری‌های محلی طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب احتمال رشد ابرهای همرفتی و رگبار موقت باران در ارتفاعات شرقی هرمزگان دور از انتظار نیست.
 
پدیده غالب طی ۵  روز آینده در نوار شرقی کشور، به‌ویژه منطقه زابل و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید با احتمال خیزش گردوخاک است همچنین از اواخر وقت طی 2 روز آینده به تناوب پتانسیل خیزش گردوخاک روی کشورهای همسایه غربی و انتقال آن به بخش‌هایی از نوار مرزی استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب کشور وجود دارد.شرق دریای عمان طی پنج روز آینده و دریای خزر طی سه روز آینده مواج همچنین دو روز آینده تنگه هرمز نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.
 
وضعیت جوی تهران طی ۲ روز آینده
آسمان تهران فردا (۱۶ مردادماه) کمی ابری و وزش باد در بعد از ظهر نیمه‌ابری با احتمال رگبار باران با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی ‌دوشنبه (۱۷ مردادماه) صاف از بعد از ظهر نیمه‌ابری و افزایش باد با حداقل دمای  ۲۸ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ مردادماه) اهواز با دمای ۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای ۱۴ و ۱۵ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.
برچسب ها: هواشناسی