به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۵:۰۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۶ ساعت ۱۸:۲۱
کد مطلب : ۳۵۱۲۹۳

پرداخت یارانه ۴۰۰ هزار تومانی باعث کاهش فاصله طبقاتی شده است!

پرداخت یارانه ۴۰۰ هزار تومانی باعث کاهش فاصله طبقاتی شده است!
گروه اقتصادی:نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: پرداخت یارانه ۴۰۰ هزار تومانی به اقشار ضعیف جامعه موجب افزایش قدرت خرید این قشر و کاهش فاصله طبقاتی در جامعه شده است.حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی گفت: پرداخت یارانه نقدی به جای یارانه پنهان و واقعی شدن قیمت کالاهای اساسی با عکس کاهش ضریب جینی در جامعه شده است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: ما امروز شاهد هستیم که دهک ضعیف جامعه به ازای هر فرد ماهانه ۴۰۰ هزار تومان یارانه دریافت می‌کنند که این مساله قدرت خرید اقشار ضعیف جامعه را افزایش داده و موجب کاهش ضریب جینی شده است.میرتاج‌الدینی اظهار داشت: پیش از این یارانه‌ها به صورت پنهان به کالاها تخصیص می‌یافت در تخصیص یارانه‌ها به صورت پنهان اقشار مرفه جامعه بیشترین بهره را از یارانه‌ها می‌برند اما در حال حاضر و با واقعی شدن قیمت‌ها یارانه کالاها به صورت هدفمند به اقشار ضعیف جامعه پرداخت می‌شود.
نماینده تبریز در مجلس خاطرنشان کرد: اگرچه یارانه نقدی که پرداخت می‌شود، جبران کننده تورم موجود نیست اما بخش قابل توجهی از آن را پوشش می‌دهد و قدرت خرید اقشار ضعیف جامعه را افزایش می‌دهد. نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: نکته‌ای که در اینجا قابل ذکر است این است که در مورد کسانی که یارانه آنها قطع شده بررسی‌های لازم صورت گیرد تا کسانی که حقشان در این زمینه تاکنون تضییع شده، احیا شود.
 
برچسب ها: یارانه

۱۴۰۱/۰۵/۱۶ ۲۰:۲۹
واقعا برای این نماینده متاسفم (391719)
۱۴۰۱/۰۵/۱۷ ۱۸:۲۰
اینکه نماینده نیست سوهان اعصاب مردمه (391745)
۱۴۰۱/۰۵/۱۷ ۲۲:۱۳
عجب .... این کجاش ن... (391754)
۱۴۰۱/۰۵/۱۶ ۲۱:۳۸
جنس خوب لا مصب جنس خوب! (391722)
۱۴۰۱/۰۵/۱۷ ۱۴:۰۰
از ......... (391738)
محمد
Japan
۱۴۰۱/۰۵/۱۶ ۲۳:۴۲
اره شکاف رو نه تنها از بین برده بلکه به جاش یه کوه به اندازه اورست قرار داده. آخه برادر کل یارانه میشه یه روغن، یه مرغ و نیم کیلو تخم مرغ. (391723)
۱۴۰۱/۰۵/۱۷ ۰۹:۲۲
مات زده شدیم از حرف و سخنرانی که خروجی صفر و روان مردم خراب کن خدایا چرا و چرا (391727)
۱۴۰۱/۰۵/۱۷ ۱۰:۰۹
..... شکاف طبقاتی چیه؟؟ (391728)
۱۴۰۱/۰۵/۱۷ ۱۲:۵۲
اصلا به خدا شکاف طبقاتی نمی دونه چیه باور کنید (391733)
۱۴۰۱/۰۵/۱۷ ۱۳:۵۶
کنتور نداره که (391737)
۱۴۰۱/۰۵/۱۷ ۱۵:۲۶
چه مملكتي داريم كه 400 هزار تومان در آن مي تواند ضريب جيني را تغيير دهد و يا فاصله طبقاتي را كم نمايد . والا !! (391740)
۱۴۰۱/۰۵/۱۷ ۱۸:۱۰
این آقا با کدام تحقیق و بررسی این مطالب گفته است باید هرحرفی زده می شود باآمار و تحقیق گفته شود،ماکه درایت جامعه زندگی می کنیم درعمل برعکس گفته های او می بینم . (391744)
۱۴۰۱/۰۵/۱۸ ۰۸:۵۸
قبلا دروغگویی دشمنی با خدا بود ! (391761)
۱۴۰۱/۰۵/۱۸ ۱۰:۰۴
چپ........ هر طرف رو نیگاه میکنی ........! خخخخخخ (391765)
۱۴۰۱/۰۵/۱۸ ۱۳:۲۷
انصافا راست میگه ! چون همه دیگه فقیر شدن ! و فاصله ای دیگه نیست! (391771)