به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۳:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۶ ساعت ۱۸:۳۱
کد مطلب : ۳۵۱۲۹۵

ویران شدن 90 خانه در آتش سوزی کالیفرنیا

ویران شدن 90 خانه در آتش سوزی کالیفرنیا
گروه حوادث: وقوع آتش سوزی وسیع موسوم به "مک‌کینی" در کالیفرنیای آمریکا به حدود ۹۰ خانه خسارات جدی وارد کرده و یک هفته پس از شعله‌ور شدن آن در جنگل ملی کلامات، تاکنون تنها ۳۰ درصد این حریق مهار شده است.به گزارش ایسنا، همچنین انتظار می­ رود شرایط گرم وخشک فعلی تا آخرهفته ادامه داشته باشد.
این آتش سوزی که تاکنون بزرگترین آتش سوزی کالیفرنیا در سال جاری میلادی بوده، در ۲۹ ژوئیه در جنگلی واقع در نزدیکی مرز کالیفرنیا- اورگان رخ داد و به سرعت رشد کرد و بادهای ناشی از رعد و برق به آن دامن زدند.
 
گزارش­ها حاکیست تا عصر روز گذشته (شنبه)، بیش از ۶۰ هزار هکتار زمین در آتش سوخت و ۳۰ درصد این حریق مهار شد. همچنین، بیش از ۲۴۰۰ پرسنل آتش نشانی در عملیات اطفای حریق شرکت دارند.طبق ارزیابی­ های محلی از ۲۷۴ سازه­ای که تاکنون بازرسی شده است، ۸۷ خانه و ۴۷ ساختمان دیگر- از جمله گاراژها و ساختمان های تجاری - تخریب شده اند.

همچنین گزارش شد که به چهار سازه دیگر خسارت جزئی وارد شده است و بررسی بیش از ۵۰ درصد خسارات وارده تکمیل شده است.به گزارش سی ان ان، با توجه به شرایط آب و هوایی گرم، مرطوب و خشک و همچنین وزش بادهای پایین شیب؛ انتظار می­رود آتش سوزی در آخر هفته و تا اوایل هفته آینده ادامه یابد. همچنین با وجود احتمال وقوع رعد و برق، همچنان بارش باران پیش بینی نمی‌­شود.
برچسب ها: حوادث جهان