به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۲۰:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ ساعت ۱۹:۰۴
کد مطلب : ۳۵۱۷۹۱

پرداخت حقوق به داوطلبان کنکور

پرداخت حقوق به داوطلبان کنکور
گروه جامعه:معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش، گفت: از سال آینده ۲ کنکور در یک سال برگزار خواهند شد. اولین کنکور سال آینده در دی امسال برگزار می‌شود و دومین کنکور سال ۱۴۰۲ در تیر ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. رتبه کنکور با درصد سوابق تحصیلی داوطلب که قطعی است، حساب می‌شود.
 حسن مروتی ادامه داد: نمره کل داوطلب کنکوری در زیرگروه‌های مختلف حساب می‌شود و بالاترین نمره داوطلب رتبه برتر او است.از داوطلبان خواهشمندم که دفترچه‌های کنکور را دقیق و کامل بخوانند تا در زمان انتخاب رشته با مشکل مواجه نشوند و سوالی هم پیش نیاید.
او افزود: برای جلوگیری از اشتباه داوطلبان در زمان انتخاب رشته، انتخاب رشته مجازی را در نظر گرفته ایم که در آن ۳۰۰ رشته داوطلب آنالیز می‌شوند و مرتبط با رتبه کنکور او امکان انتخاب رشته را به او می‌دهد.
معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش تاکید کرد: اولویت داوطلبان در زمان انتخاب رشته باید دانشگاه محوری باشد؛ چرا که شروع ابتدای کار بسیار مهم است و باید متناسب با استعداد و انتخاب داوطلبان باشد. شهر دانشگاه‌ها ، فرهنگ خانواده‌ها و وضعیت مالی بسیار مهم هستند که تلفیق آن‌ها در انتخاب رشته بسیار مناسب است. تا ۵ روز آینده از داوطلبان خواهشمندم از افراد صاحب نظر مشورت بگیرند تا رشته‌های برتر را انتخاب کنند. پذیرش ۲ نوع است که با آزمون و بدون آزمون خواهد بود. مجاز شدگان و غیرمجاز شدگان و حتی افرادی که در کنکور شرکت نکرده اند، می‌توانند در پذیرش بدون کنکور شناخته شوند.خبر جدید سازمان سنجش که هنوز کسی از آن اطلاع ندارد این است که برخی رشته‌های خاص که حدود ۱۶۰ رشته هستند، متقاضی کمتری دارند. اگر رتبه‌های برتر کنکور کمتر از رشته از ۱۰۰ از آن ها را انتخاب کنند؛ توسط معاونت علمی ریاست جمهوری به آن دانشجویان تا مقطع دکتری حقوق داده خواهد شد. بنابراین از داوطلبان خواستاریم تا دفترچه کنکور را دقیق مطالعه کنند.
مروتی بیان کرد: رشته‌های فنی تا چند سال آتی دچار رکود جدی خواهند شد و مشکل ساز می‌شوند؛ چرا که متقاضی کمی دارند و این مسئله به آینده علمی کشور آسیب می‌زند.
وی اضافه کرد: برخی مشاوران کنکوری مدعی هستند که برای تا رتبه ۲۲ هزار هم انتخاب رشته کرده اند و داوطلبان در رشته‌های برتر قبول شده اند؛ این موضوع را به هیچ عنوان تایید نمی‌کنیم و کاملا غلط است. از داوطلبان خواستاریم که انتخاب رشته مناسبی داشته باشند و به هیچ عنوان فریب افراد سودجو را نخورند.


 
برچسب ها: کنکور