به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۲۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ ساعت ۱۰:۳۷
کد مطلب : ۳۵۱۸۱۴

ترامپ به پرسش‌های دادستان جواب نداد

ترامپ به پرسش‌های دادستان جواب نداد
گروه بین الملل: رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، به‌رغم احضار به دادستانی کل نیویورک حاضر نشد که به پرسش‌ها پیرامون فعالیت‌های تجاری خانواده خود پاسخ بدهد.
دونالد ترامپ که  در دفتر دادستانی کل نیویورک حضور یافته بود در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با عنایت به حقوق و امتیازاتی که قانون اساسی ایالات متحده برای هر شهروندی قائل است، من از پاسخ به این سئوالات خودداری کردم».
لتیتیا جیمز، دادستان کل ایالت نیویورک، در حال بررسی این موضوع است که آیا شرکت مستغلات ترامپ ارزش املاک و مستغلات خود را بیش از رقم واقعی اعلام کرده است. ترامپ و دو فرزند او، دونالد ترامپ جونیور و ایوانکا ترامپ، تلاش کردند تا از ادای شهادت در دفتر دادستانی خودداری کردند، اما اقدامات حقوقی آن‌ها راه به جایی نبرد.ترامپ که کت آبی با پرچم کوچکی روی یقه برگردان آن به تن داشت هنگام خروج از «برج ترامپ» مشت خود را بلند کرد. او دقایقی بعد در شبکه اجتماعی خود به نام «سوشال تروث» نوشت که امروز با دادستان کل نیویورک دیدار می‌کند.
یک منبع مطلع به خبرگزاری رویترز گفت که او برای ادای شهادت درباره این پرونده به دفتر دادستانی کل نیویورک رفته است و پیش از این نیز فرزندان او به آن‌جا رفته و به سئوالات پاسخ داده‌اند. این جلسه ادای شهادت به صورت عمومی نیست.دادستان کل نیویورک گفته است: در جریان تحقیقات او شواهد قابل توجهی به دست آمده دال بر این که «سازمان ترامپ» که مدیریت هتل‌ها، زمین‌های گلف و سایر املاک و مستغلات را بر عهده دارد، برای دریافت وام در ارزش دارایی‌های خود اغراق کرده و از سویی برای دریافت معافیت‌های مالیاتی ارزش آن‌ها را کمتر از نرخ روز اعلام کرده است.
دونالد ترامپ می‌گوید هیچ کار خطایی نکرده و تحقیقات دادستانی کل نیویورک نیز انگیزه سیاسی دارد. لتیتیا جیمز دموکرات است.
پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، روز دوشنبه در پرونده‌ای جداگانه عمارت شخصی رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در ایالت فلوریدا را تفتیش کرد. این پرونده مربوط به اسنادی است که  ترامپ پس از ترک کاخ سفید به عمارت خود منتقل کرده است، در حالی که سازمان آرشیو ایالات متحده می‌گوید که برخی از این اسناد محرمانه هستند.


 
برچسب ها: دونالد ترامپ