به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۱۵ - ۲۱:۰۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب : ۳۵۲۱۳۷

آمریکا مشغول دست‌وپا زدن است

آمریکا مشغول دست‌وپا زدن است
گروه سیاسی: یک  فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی،  گفت: «مطالبی که آمریکا مطرح می‌کند صرفا برای فرافکنی است و ملت ایران بیش از 43سال است که با چنین سیاستی از سوی آمریکایی‌ها آشنا هستند. امروز می‌بینیم که آمریکا، اروپا و رژیم صهیونیستی آشکارا از گسترش ارتباطات ایران با چین، روسیه و کشورهای همسایه به خشم آمده‌اند و شماره معکوس رسوایی عظیم آمریکا آغاز شده است و مطمئنا اروپایی‌ها این وضع را تحمل نمی‌کنند و در آینده‌ای نزدیک دیگر پشت آمریکا نخواهند ایستاد زیرا آنها وضعیت خوبی ندارند و تمایل دارند به کشورهای ایران و روسیه نزدیک شوند زیرا بعد از جنگ روسیه و اوکراین دریافتند که بدون منابع انرژی روسیه و ایران نمی‌توانند کشورهایشان را مدیریت کنند».
احمد کریمی‌اصفهانی ادامه داد: «آمریکا در حال از هم پاشیدگی است؛ چه در داخل و چه در خارج. آمریکا مشغول دست‌وپا زدن است و این ادعای واهی از جمله اینکه ایران می‌خواسته بولتن را ترور کند هم از همین دست‌وپا زدن‌هاست. آنها تصور می‌کنند یا چنین ادعاهایی می‌توانند فشار را بر ایران افزایش دهند تا ایران به زورگویی‌های آنها پاسخ مثبت دهد».وی همچنین بیان کرد: «دولت سیزدهم و مجموعه حاکمیت به خوبی دربرابر زورگویی‌های آمریکا ایستاده‌اند و همین مقاومت ما آمریکا را در شرایطی قرار داده که چاره‌ای جز تسلیم‌شدن در برابر خواسته‌های به حق ما ندارد. مواضع ما در موضوع برجام از روز اول روشن بوده است و هیچ تهدیدی هم ما را عقب نمی‌راند».
کریمی‌اصفهانی در پایان گفت: «ایران در عین حال زیر وعده‌هایش هم نمی‌زند و این آمریکا بود که بدعهدی کرد. به هر حال ما از یک نتیجه مبتنی بر عقلانیت که منافع ملی‌مان را تأمین کند استقبال می‌کنیم اما در عین حال ارتباطات گسترده بین‌المللی خود با کشورهایی به جز غربی‌ها را هم داریم و معطل نمانده‌ایم و امیدوار هم هستیم که غربی‌ها بفهمند هرچه دیرتر به توافق برسیم، آنها ضررکنندگان اصلی خواهند بود».
برچسب ها: آمریکا