کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ایران از آمریکا ضمانت دو ساله می‌خواهد

22 مرداد 1401 ساعت 18:33


گروه سیاسی: یك نماینده مجلس گفت:‌ مسئله ای که موجب طولانی شدن مذاکرات شده است، نبود تضمین کافی و عدم شفافیت غرب می باشد.
 احمد امیرآبادی فراهانی  گفت: وضعیت مذاکرات به شکلی است که ایران تا کنون حسن نیت خود را ثابت کرده است ولی طرف آمریکایی در خصوص مسایلی همچنان غیرشفاف عمل می کند.
وی افزود: مشکلاتی که امروز صنایع ما با آن درگیر هستند و مرتبط به مشکلات برجامی است، نزدیک به ۱۰ تا ۱۵ درصد است. چون امروز که نفت ما در مقداری که اعلام شده فروش می رود و باید تلاش کنیم که به هدفگذاری رشد هشت درصدی اقتصادی برسیم که اگر با اثرگذاری درست توافق و بهره مندی از آثار اقتصادی آن، قطعا این رشد اقتصادی گسترده خواهد بود و مطمنا سد محکمی در مقابل تورم خواهد بود.
وی تصریح کرد: در این عرصه همچنین پیشنهاد هایی مثل آغاز توافق از ۱۳۵ روز بعد از امضا که به آبان ماه و زمان‌ انتخابات کنگره خواهد رفت و بحث ضمانت یکساله که ایران می خواهد ۲ ساله بشود مطرح است.
امیرآبادی بیان کرد: سپاه پاسداران چالش اصلی مذاکرات نیست و اصلا به عنوان چالش نمی توان از آن نام برد و بزرگترین مسئله پیش رو ضمانت جهت انجام تعهدات می‌باشد. زیرا این تعهدات باید به شکلی باشد که ایران بتواند از منافع اقتصادی آن بهره مند شود.

 


کد مطلب: 352194

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/352194/ایران-آمریکا-ضمانت-دو-ساله-می-خواهد

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir