به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۳:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ ساعت ۱۴:۱۷
کد مطلب : ۳۵۲۳۴۲

آسمان آفتابی در ایران؛ فقط ۳ استان بارانی می‌شود

آسمان آفتابی در ایران؛ فقط ۳ استان بارانی می‌شود
گروه جامعه: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، در شرق و غرب کشور خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و در اغلب مناطق کشور با افزایش دما مواجه خواهیم بود.بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور طی ۵ روز آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است. طی این مدت در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات شرق هرمزگان و جنوب کرمان به‌ویژه در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.
 
در شمال سیستان و بلوچستان و مناطقی از شرق کشور وزش باد گاهی همراه با خیزش گردوخاک پدیده غالب است. طی دو روز آینده آسمان استان‌های خوزستان، ایلام و شمال بوشهر غبارآلود است و در برخی ساعات وزش باد و گردوخاک رخ خواهد داد.طی دو روز آینده در اغلب مناطق کشور به‌ویژه نیمه‌شمالی کشور افزایش نسبی دما بین ۲ تا ۴ درجه سانتیگراد رخ خواهد داد.
 
طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.همچنین براساس اعلام این سازمان، آسمان تهران فردا (۲۴ مرداد) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی ‌سه‌شنبه (۲۵ مرداد) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای  ۱۹ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ مرداد) اهواز با دمای ۴۸ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای ۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.
برچسب ها: هواشناسی